Triumph Sprint ST 1050 (2006)

Vlastník marafzs600
Vloženo 30.8.2018
Aktualizováno 30.8.2018

Velmi kvalitně zpracovaný anglický elegán.

První dojmy - První překvapení byl průběh výkonu, totiž nikde žádný ,,kopanec", ale výkon prakticky v celém spektru otáček. Do zatáček to chce složit silou a nekompromisně, velká změna proti fazeru. Podvozek super.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo rád svižně cestuje.

Vybral jsem ho úplně náhodou po dovolené v Alpách na fazeru 600, kdy moje polovička prohodila, že by to ,, chtělo něco silnějšího". Padl mi do oka sprint s malým nájezdem (17000 Km) v super stavu a navíc za přijatelnou cenu. Byla to pro mne trefa do černého, protože se ukázal jako výborný a pohodlný cesťák. S gelovým sedlem nebyl problém vydržet 1000Km za den.
Brzdy v porovnáním s fazerem hodnotím jako průměr. podvozek plně seřiditelný byl naopak o kategorii výše. Spotřeba se pohybovala okolo 6,5 l/km a to jsem ho nešetřil.
Na rychlé cestování i na každodenní dojíždění do práce mohu doporučit, je to celkem univerzální motorka. Trochu hřeje hlavně na nohy což v teplotách přes 30 není zrovna optimální, ale dá se to. Najezdil jsem na něm cca 35000 odešla mi za tu dobu volnoběžka ( od modelu myslím 08 už byla posílena) a regulátor. cena nové volnoběžky v sadě se startérem cca kolem 17000Kč ale dá se sehnat v dílech na inzerátu. regulátor Ignitech za cca 2000. Motor naprosto návyková záležitost. Prodal jsem jen proto abych si splnil sen : Bonneville 1200. Kdybych nemusel kvůli financím tak bych neprodal. Není moc vhodný pro menší postavy, má ridítka celkem daleko - od r.v. 07 dělali vyšší o 3cm a je to dost znát. Každopádně super motorka.