Honda CB 500F (2017)

Vlastník Karlik74
Vloženo 25.8.2018
Aktualizováno 26.8.2018

pěkná, akorát velká, akorát silná, akorát rychlá, příjemně se ovládá, jenom na ní při vyšší rychlosti trochu fouká

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - vše v pořádku, prodejce velmi ochotný, doporučuji.

Honda CB 500X: libila se mi ze vsech nejvic, ale byla drazsi nez jsem byl ochoten dat.
Kawasaki Versys-X 300: sedel jsem na ni, pusobi dojmem dospele motorky, libila se mi, ale nakonec jsem se rozhodl pro mensi
Yamaha MT-03: krasna motorka, ale obaval jsem se, ze mi bude brzy \"mala\"

První dojmy - moje jízda ze showroomu byla "trochu" nejistá neb jsem na motorce opravdu seděl poprvé po 20ti letech, takže první dojem - perfektní motorka, protože mě bez problémů dovezla domů.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil každému, kdo se chce naučit jezdit a má pocit, že by mu malorážka byla brzy málo. Zároveň to je velmi dobrý stroj pro každého, kdo nekouká po vyšším výkonu.

Doplňky na motorce - plexi

Jsem znovu-začátečník po čtyřicítce se 172cm, takže jsem hledal něco lehce ovladatelného, s rozumnou kubaturou, která by byla pro mne na začátku trochu výzva a která by po nějakém nájezdu představovala rozumnou sílu. A nakonec jsem po přečtení mnoha recenzí vyhodnotil objem 500cm / 35kW jako nejvhodnější.

Žádné zvláštní doplňky jsem nekupoval s vyjímkou plexi za necelé 3tis - to pomohlo udržet jízdní komfort do nějakých 110 km/h.

Zajížděl jsem poctivě, otáčky v podstatě nepřekročily 6tis.
Servis po 1000 stál necelé 3tis. Jediné minus byla čekací doba - asi 1 měsíc.

Po 2000km:
Jenom se mi potvrdilo, že jsem si vybral velmi dobře. Motorka je velmi lehce ovladatelná, velmi jednoduše se v zatáčkách překlápí, brzdy jsou velmi dobré (ještě jsem ale neměl šanci vyzkoušet ABS).

Jsem stále poměrně opatrný řidič, ale po získání určité jistoty a jezdeckých zkušeností si občas dovolím akceleraci, při které využiju celý výkon motoru. A ten je zcela jistě pořád dostatečný. Při ježdění s manželkou (dáme dohromady necelých 140kg) nedostatek výkonu nijak nepociťuju, spíš jsem si musel zvyknout na méně ostré řazení, abych neměl zezadu omlácenou přilbu (a manželka plexi

Dlouhodobá spotřeba je 3,5 litru, což odpovídá údajům v techničáku a jak jsem se dočetl, tak i ostatním, co mají tohle moto.

Zatím jsem neměl žádnou poruchu.

Co mi na motorce poměrně HODNĚ chybí je ukazatel rychlosti. Sedlo je docela příjemné. Pozice není úplně vzpřímená, takže určitá váha je na rukách - v mém případě se bolest rukou dostaví po cca hodině a půl jízdy.

Vzhledem k tomu, že je to naháč, tak nijak nevyhledávám dálniční kilometry a těch pár desítek, co jsem najel, určitě nepatří k tomu nejpříjemnějšímu, co jsme spolu zažili, a to ani přes dodatečně nainstalované plexi. Nejlépe se mi jezdí na okrskách, nejdále jsem zatím byl v Sosnové na akci s Policií ČR - prima akce.

Začínám v poslední době cítit, že mě to táhne k silnějšímu cestovnímu enduru. Hledám lepší ochranu proti větru, vyšší jízdní komfort při delších trasách, možnost jízdy mimo silnici. A třeba taky integrovaný ukazatel zařazené rychlosti. Začal jsem už načítat recenze cb500x, versyse, v-stromu, tracera...

Kratasek
Kratasek napsal 29.08.18 v 09:11 10b.

Mám jako druhou teď po novu moto CB500x a super. Jako cestovní endurko paráda. Lehká, obratná a spotřeba luxus. Klidně 800 km za den a pohoda. Posez paráda, jen sedlo by mohlo být pohodlnější, na mé Suzuki B650 mám sedlo na zakázku od DDTuning a to je jiný level (to se dalo ale čekat, standard sedlo bývá většinou nic moc...).
CB500x za tu cenu si myslím je parádní volba

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.08.18 v 22:34 10b.

iPetrCZE
iPetrCZE napsal 28.08.18 v 11:02 10b.

Ahoj, mam stejnou a taky spokojenost. jenom na rozdil od tebe nekoukam po enduru, ale po necam jako je BMW R nine T nebo Triumph Bonneville. A pak znova sednu na CB500 a rikam si, ze me to vlastne docela staci :)