Suzuki DL 1000 V-Strom (2018)

Vlastník seveřan
Vloženo 11.5.2018
Aktualizováno 6.8.2019

Vloženo: 21.05.2018, Uskutečněno: 21.05.2018, Stav tachometru: 1000 km, Zhlédnuto: 14x

Tak jsem byl dneska na první garančce v prvních 1000 km v Cartec Brno. No a jsem, jak to říct, trochu rozpačitý? Po skončení servisu a předání motorky jsem spěchal domů, tak jsem si ji pořádně neprohlédl, vím má blbost. Po příjezdu domů jsem zjistil, že není vyčištěný a namazaný řetěz, který podle plánu údržby měl být vyčištěn. No což, tak jsem si garační servis dodělal doma, včetně dotažení všech spojů a že to některé potřebovali. Dále jsem zjistil, podle faktury, že do motorky byl dán motorový olej Ecstar řady R5000, což je (jak jsem později "vygůglil") jejich nejméně kvalitní minerální olej a to ještě nad spodní rysku. To ho nemohli dolít aspoň k horní rysce! Tak jsem z první garančky nějakej rozladěnej. Uvažuji, že bych si sám olej vyměnil za plnou syntetiku Motul 5100.

HAPO (2) napsal 24.06.2018 v 21:16

...no, jo, no, kamaráde, svěřil jsem jim dvakrát taky svůj stroj a potřetí se už s největší pravděpodobností projedu radši někam dál... Jak vidím, mají podobný přístup asi ke všem, stroji to vadit nebude a bez problému bude fungovat dál, ale protože tě znám, tak vím co tě stejně jako mě žere... Třeba, že jsem také až po několika dnech po servise zjistil, že dokonce i s ohrnutým těsněním pod víkem ventilů se dá bez problému a jakéhokoliv úniku oleje jezdit dalších 20000 km do další výměny...

Clint. (77) napsal 24.05.2018 v 20:35

Tak to ať se jdou v tomto onem servisu bodnout, já jezdíl do Prahy, tj odeme 200km a byl jsem tam maximálně spokojený, Skoda že to neplatí i u tebe, každopádně přeji mnoho spokojených kilometrů a méně takových nespokojených zásahů od lidi kteří by se měli raději věnovat něčemu jinému, když je toto nebaví.

vosmen (0) napsal 22.05.2018 v 08:59

Olej Ecstar řady R5000 - jezdi a neřeš to. Ten olej je dostačující. Motul 5100 není plná syntetika a ničemu výměnou nepomůžeš. Hladina je mezi ryskama, to je ok. Já po servisu vždy olej odsávám, protože je to přelitý. Ale pravda řetěz mě vždy vyčistí a namažou Nemám Suzuki, takže ne v Cartecu.

• Jarní servis a montáž doplňků

Tak po roce opět přišlo na výměnu motorového oleje Motul 7100 a olejového filtru HF 138 RC, taky jsem podruhé trochu dopnul řetěz. Originální zrcátka jsem vyměnil za M-Style Ace. Zrcátka jsou pěkná, ale při jízdě se d

Vloženo: 05.04.2021
    Uskutečněno: 30.03.2021
  • Servis ve 12.000

Tak motorka má za sebou servis po 12.000 km, tentokrát v Global Moto v HK. Přístup a jednání na jedničku, a cena ? nevím asi má taková být .

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.08.2019
    Uskutečněno: 17.07.2019
  • montáž kufru

Montáž kufru Kappa KVE42A, plotny Kappa KM8A, držáku/podpěry kufru Kappa KR3112. Do kufru jsem si pořídil tašku od Marseluse a od něho ještě kryt táhel výfukové přívěry.

Vloženo: 28.03.2019
    Uskutečněno: 27.03.2019