Suzuki RM 250 (1992)

Vlastník ryde200
Vloženo 26.1.2018
Aktualizováno 12.5.2018

Vloženo: 19.02.2018, Uskutečněno: 19.02.2018, Zhlédnuto: 67x

Po nahodení všetkych lozisiek prepakovania, motorka pripravena na jazdu, z pohladu mechanickych casti vsetko vymenene, motor fungoval a siel tak som bol presvedceny ze nebdue treba nic menit v nom len olej. mylil som sa.
Po prvych 15 minutach jazdy a zahriati motora, motor siel velmi nekultivovane, dusil sa a volnobeh siel velmi tazkopadne. Rozhodol som sa vybrat motor, vypustit olej, chladiacu zmes v chladicoch. Po otvoreni motora som zistil chybajuce tesnenia a miesto toho skoro vsade tmel. Prasknutu pruzinu nakopavacky a v Pieste medzi kruzkami vylomena cast asi 5 cm pravdepodobne kusok vyletel priamo cez vyfuk von. Po zvazeni stavu valca, poslany valec do Holandska na Nikasil. Po mesiaci a pol prisiel valec aj s kovanym piestom Vertex (310 eur). Zvnutra ojnica, prevodove koliecka, vidlicky, a vacsina lozisk( Koyo) boli absolutne v poriadku priam ako nove, pride mi ze motor nebol vobec vyuzivany, ale nebolo on absolutne postarane. V motore vymene loziska a gufera na vodnej pumpe a mechanizme privery uz isla dost tazko. Po rozobrati valca zistena absolutne nefunkcna privera, cely mechanizmus zatvrdly od oleja, zakarbonizovany , nemohla fungovat dlhe roky. Vymenene vsetky pruziny, tiahla loziska na Privere. Dalej zisteny prasknuty lavy vyfukovy ventil, ktory som zavaril a teraz funguje tak ako ma. Kupene tesnenia do celeho motora.

• Skladanie motora

Minuly tyzden mi prisiel Valec s novym nikasilom z Holandska, spolocne s nim prisiel kovany piest Vertex (66.94 A velkost). Motor skompletizovany, vsetko opravene(nakopavaci mechanizmus. fungovanie privery, tenesnia a lo

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.05.2018
    Uskutečněno: 12.05.2018
  • Go tlmičov

Počas čakania na valec som rozobral tlmiče. Oba tiekli. V zadnom tlmici vymene cele vnutorne tesniace oko piestnice. Naliaty 5W olej, poriadne odvzdusneny, do nadobky vtlacenych 12 atmosfer dusika. Predne tlmice dali o

Vloženo: 02.05.2018
    Uskutečněno: 02.05.2018