Triumph Tiger 1200 XC (2017)

Vlastník Tiger1200
Vloženo 8.1.2018
Aktualizováno 4.2.2018

Výborný stroj,najazdených 12 000km.Zatiaľ naj univerzálnejšia na dlhé cestovanie a to na ceste alebo v menšom teréne.

Yamaha XT1200Z Super Tenere: důvod neuveden

První dojmy - Dojmy super mal som Tiger 1200 XC ,rok 2015 najazdil som cca 15 000 km.Som po uraze chrbta tak som to vymenil za Tiger 1200 XCA rok 2017 a som spokojný.Úplne iná motorka hlavne podvozkom.

Motorku bych doporučil pro - Moto doporučujem tým kto má rád rychlé zákruty,dlhé cesty a terénu vložku ktorá prekvapí pri cestovaní.

Doplňky na motorce - XCA má skoro všetko naviac som dal zvýšené sedlo cca 4cm a nové poťahy,držiak na mobil,zvýšenie riadidiel o 5 cm

Predtým než som kípil Tigra tak som mal Yamahu TDM a uvažoval som oTenerke 1200.Dostalo sa mi možnosti jazdiť na nich v jeden deň.Oslovil ma Tiger aj keď veľké rozdiely neboli.Posed na moto podobný akurát motor Tigra je iný, mysliím si že lepší a aj ovládatelnosť o čosi lepšia.Yamahy som mal dve TDM 850 a TDM 900 žiadna poruchovosť. Tiger 1200 XC mi po 500 km tri krát po sebe zhasol,no od vtedy najazdil bez poruchy cca 18 000 km.Na závadu sme neprišli.Tiger 1200 XCA jazdí výborne s podvozkom som max.spokojný.Je lepší aj aerodynamicky ,vyhrali sa s plastami hlavne predné plexi.Spotreba je ako jazdím no priemer mám 5,6L .Pneu som menil po 11 500 ale zadná by ešte pojazdila cca 2000 km.No aj ten ma už zaskočil ,na dialnici pri zapnutom tempomate mi rozsvietil stratu čidla tlaku v pneu a vyradilo tempomat ,prudko spomalil a nešlo pridať plyn.Na závadu sme zatiaľ neprišli.Ale som s ňou spokojný dáva majiteľovi slobodu a emócie a o tom má byť motorka.

sasos69
sasos69 napsal 02.05.20 v 19:04 10b.

xvladax
xvladax napsal 15.01.18 v 19:54 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.01.18 v 08:42 10b.