BMW R 1200 GS Adventure (2017)

Vlastník Pivko
Vloženo 26.11.2017
Aktualizováno 18.8.2023

Luxusní cestovní křeslo . Bíla , ve variantě Doby ledové + červené doplňky .

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Group (Ostrava - Moravská O - Velmi spokojen

První dojmy - První dojem . Je to přesně to co jsem chtěl.

Motorku bych doporučil pro - Pro Ty co bez kompromisů a pohodlně sednou a jedou . Hlavně daleko a je jedno jestli je to dálnice , polňačka , šotolina na padrť rozbitá silnice.

Doplňky na motorce - Plná výbava a snížená verze ( o 6 cm) objednaná , bez kontroly tlaku .Další pro mě důležité serepetičky časem přibyly:
1. prodloužení předního blatníku (sračky a štěrk na motor vychytané)
2.boční kryty pod sedlem (déšť na prdel od zadního kola ,vyřešen)
3.kryt předního světla , (světlo stojí balík a kamínky lítají dost často)
4.rozšíření bočáku , (nutnost když parkujete mimo asfalt)
5. zpevňovací trubky kolem válců ,(při pádu origo trubky moc nepochytají)
6.Toolbox super schránka
7.taštička schovaná pod topkeysem ( na nabijecí kable atd.)
8. taštička na řiditkách ( nejlepší doplněk , vše možné po ruce , odložení brýlí , foťáku , pasu na čáře atd.)
9. prodloužení řidítek nahoru a dozadu , ( konečně je motorka přesně na milimetr šitá , jak ve stupačkách , tak i v sedě naprostá špica)
10. kryty chladičů , co kdyby ?!
11. filtr do nádrže (punčoška v hrdle nutnost v Asii )

Po všech možných strojích je právě tato tá pravá . Jezdím i mimo asfalt proto i silniční gumy na ni, asi nedám. Vše o vlasnostech se dočtete v ofi článcích , jen bych se opakoval. Mám 172 cm a s postelí vážím jak najedený komár. Proto jsem zvolil sníženou verzi ( o 6 cm ) . Nohama dostanu dostatečně . Motor je stále vysoko a neměl jsem v terénu ani v náklonech problém. Sedlo je standart. (U sníženého je člověk zabořený v motorce a prdel nemá to měkké pohodlí). Začalo mě bavit jízda ve stupačkách kdy z tohoto obra máte krosku mezi nohama a jen tak lehce fičíte rozbitou cestičkou a vůbec nevadí ,že tam tudy nikdo nikdy nedal asfalt . Otáčení jde tak snadno jak by to bylo dětské kolo.
První gumy Michelin Anekke 3 z výroby , nájezd 9000km. Další sada Heidenau K60 scout se zdá pro moje účely ta pravá. Nájezdy km? Je to podle toho jak se s gumami zachází . 4x vydržely 9000km ,Jednou dokonce 17000km .Tak i prum. spotřeba se liší , 5,1l/100km je takový střed .Tripy 2017 byly , Cabo de Roca Portugalsko , Dolomity , Litva , Montenegro ,Toskánsko , najeto 19 000km . Trip 2018 , Ukrajina , Rumunsko , Albanie ,Turecko , najeto 18 000km . Trip 2019 Francie-Švýčarsko , Střední Asie - Pamír najeto 20 000km. Ničím už jen gumy Heidenau K60 scout , (6x).
Závady a problémy :
Svolavačka ,zpevnění uchycení přední vidle ocel. okroužky. Zatéká do bočního kufru. (strašně pitomě vyřešeno těsnění)
Spotřeba 4,9l až 5,2l. Jezdím ve dvou a naložený.
Co mi hodně vadí? Chybí tam 7-čka . od 4500ot/m by tam šla pěkně šoupnout a spotřeba by byla luxusní , dvouval by si to pobral v poho . Po 48 000 km v Tadžikistánu vyteklý přední centrální tlumič , vyklepané šroubky na plexi . (Za to mohly tamní komunikace a moc plynu). V rámci záruky vyřešeno. 2019 najeto 57 000km zkušeností a hlavně radostí z jízdy .Rok 2020 byl jiný než ostatní . Zůstaly nám lístky na trajekt do Maroka .Podařilo se najet pár km po ČR . V září na poslední chvíli jsme riskli , Italsko francouzké pohraničí od Mont Blanc po Nice. Vojenské pevnosti šotolina moc pěkná destinace. Rok 2022 , aktuálně najeto 77 tis. bez komplikací . Letošek byl nejslabší , co se týče najetých km. Za to jsem si víc užil Albánské hory a moře (nejen ) .Rok 2023 začal v dubnu Maroko na 4 týdny po všech možných i nemožných cestách , v plné sezóně Rumunsko dookola + Moldavie a dva dny v Podněstří . Najeto 90 000 snad ještě něco bude na podzim . Nové Haiedenauky k 60 jsou připravené.

Animals21
Animals21 napsal 17.03.21 v 09:14 10b.

Hrozně se mi líbí, kde všude jsi s takovou motorkou byl, že se o ní nebojíš a užíváš si jí. Moc pěkný fotky, fakt super.

Nějaký cestopis tu nemáš?

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 11.01.21 v 16:02 10b.

super fotky, super stroj

Doubek65
Doubek65 napsal 02.01.21 v 22:32 10b.

Tak ať to jezdí..

TomasRehak
TomasRehak napsal 23.10.19 v 12:27

Moc hezký !!!

mardock
mardock napsal 14.03.19 v 09:51 10b.

je fajn, že jí nemáš jen na ježdění na kafe a hezký fotky. Za 10b