Triumph Tiger 955i (2002)

Vlastník tigermen
Vloženo 12.11.2017
Aktualizováno 12.11.2017

Spolehlivá a pohodlná motorka na dlouhé cesty s motorem který dělá triumph triumphem

První dojmy - Pocit stability jistoty cendura s dostatkem výkonu na bepečné předjíždění.

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo chce pohodlně a bezpečně cestovat na cenduru. A nemá 150000,- na gs

Doplňky na motorce - gripy padáky kufry

Motocykl si vybral mne. Přiznám se, že nebýt toho, že mi ho kamarád nabídl za cenu, která se neodmítá, tak bych ho asi nevolil.Spíš jsem šilhal po varaderu, ale dneska jsem rád, že mám TIGRA. Je to motocykl na krátké vyjíždky i dlouhé cesty s motorem, který vám dovolí jet na 2500 ot, ale i zatahat na 8000 ot, prostě trojvál. Na širokém výškově nastavitelném sedle se dá zvládnout pohodlně celodenní vyjížďka a to i pro spolujezdce. Na co jsem si musel zvyknout, je vysoké těžiště, které je ale pro tigery typické.Ono když pod motorem proběhne malý pes a do nádrže dáte 23 litrů, tak není čemu se divit. A to se nebavím bagáži, která na cesty patří. Taky si myslím, že design polepu, který v triumphu zvolili, je poněkud zvláštní. A to konkrétně na přední masce, od kterého s inovací posléze také odstoupili.Bohužel také od pletených kol které k CENDURU dle mého patří. Já jsem si dodělal vlastní polep, nejlíp jak jsem to dovedl. Motorka je z Anglie, takže tak jako u jiné motorky z Anglie musím řešit kosmetické vady ( asi sůl či co). Za dva roky jsem řešil pouze dobíjení, kde mi odešlo vinutí. A pak klasický servis - řetězovka, filtry, svíčky, ole,j pneu .atd. Mám najeto 68000 mil, takže letos rozvody, ventily. Na motorce vozím tři kufry, lodní vak a tankvak. Do terénu moc nejezdím, jen polní cesty dle pneu.

abbany
abbany napsal 19.11.17 v 07:17 10b.

pjéééééékne jsi si ho obrnil

Daliss
Daliss napsal 15.11.17 v 13:36 5b.

motorka dobrá, taky sem ji měl, ale ta barevná kombinace ... ale každý podle sebe, že jo tak ať slouží co nejdéle

GL1
GL1 napsal 15.11.17 v 13:15 10b.

mooc hezky, já vzhledem k ceně a výbavě konkrétního kusu jsem šel do mezitypu 900i (1999 ), takže motor sice proti 955 slabší ale jinak super motorka.