BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník MopedistaSV
Vloženo 31.10.2017
Aktualizováno 31.10.2017

Konečne niečo normálne na jazdenie. Jazdím s manželkou,čiže hlavne komfort pre ňu a kopa miesta na batožinu.

Yamaha FJR 1300: Po sadnutí mi pripadala voči RT ako bicykel,proste to isté ako SV1000s

První dojmy - Motorka mala zlé trafo išla len na polovicu výkonu,vela kontroliek a do kopy taký malý chaos. Ovladatelnosť bola bez problémov. Sadla mi do ruky dobre a ťažko si predstaviť dáku inú motorku ktorá by mi vyhovoval po stránke jazdných vlastností a dyzajnu.

Motorku bych doporučil pro - Určite by som RT doporučil tomu kto sa che pohodlne odviesť na kúsok a aj na poriadny kus cesty.

Doplňky na motorce - Moto má org. bočné kufre,el. štít,zásuvky na 12V + som dorobil usb.Vyhrievané rukovete a cez zimu domontujem radio aj keď neviem či to nieje zbytočnosť.

Tak sa mi podarilo vlastniť tento stroj. Priorita bola mať niečo pohodlné,naložiť batožinu a jazdiť. Skúšal som aj iné moto napr. novú Afriku ale po presadnutí na GS som nemal čo riešiť čiže jednoznačne BMW. Mám rád cestné motorky tak RT bola jasná volba. Najazdené mám len pár kilometrov asi 6500. Nieje to žiadna raketa od troch ticíc sa rozbieha od šesť tisíc už ide riadne.Brzdy sú dobré,ovládatelnosť super do zákrut ide sama. Boli sme v dolomitoch dva,tri stále plný a spotreba okolo 5 litrov. Žiadne prehrievanie motora,teplota stále rovnaká. Manželka sa nesťažuje na nič až na to,že od 180 jej fuka vietor. Určite nám pribudne turistické plexi a originál bavorácky top case 49 litov. Miesta na batožinu je habadej a s novým kufrom si to neviem ani predstaviť.Servis si robím sám čo som bol prekvapený,že po 6000 km bol vzduchový filter riadne znečistený. Som spokojný a rád,že som majitel RT aj keď staršieho dáta výroby. V BMW servise mi dali servisnú historiu,kilometre sedia pri kúpe 60 400km. Pri servise som vyťahoval org. bmw filtre s rokom výroby 2014 čiže chvilu stáli na sklade,chvílu boli v motorke a menil som ich 5.2017 Nemám dôvod spochybňovať km. Jazdíme aj dlhšie aj kratšie výlety a ozaj sme spokojný aj keď srdce piští po novom káčku.

spike-cz
spike-cz napsal 04.11.17 v 13:51 10b.

super volba

Mark09
Mark09 napsal 04.11.17 v 13:42

Mark09
Mark09 napsal 04.11.17 v 10:04 10b.

Bonsai650
Bonsai650 napsal 01.11.17 v 07:02 10b.

Parádny koráb...užívaj poriadne!

Tomino77
Tomino77 napsal 31.10.17 v 20:18 9b.

No tak to je veliká paráda na cestování. Tak ať slouží.