Honda CX 500 (1980)

Vlastník V-tec4
Vloženo 15.10.2017
Aktualizováno 14.4.2019

Když jsem se na ní párkrát svezl, tak jsem jí prostě musel mít. Krásné klasické tvary, motor, zvuk a celkový prožitek

První dojmy - Po startu motoru mě poprvé hodně překvapilo, jak o sobě dávají vědět ty "vytrčené" válce. Další dojem po rozjetí byl pocit těžkopádnosti. Byl jsem zvyklý poslední roky jezdit na skůtru Gilera Runner 200 (super stroj) a tak to byl docela šok přesednout zase na dlouhou těžkou motorku s velkými koly. Ale to byl jen chvilkový pocit a pak už v pohodě.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo nespěchá a ocení motorku, která má duši.

Doplňky na motorce - Dokoupil jsem si dva boční kufry Krauser, které jsou sice z jiné motorky, ale pan Štilec z Jilemnice mi je tam dopasoval a je to paráda.

CX se mi líbila už dlouhé roky, ale racionálně jsem si vždy sám sobě vysvětlil, že motorku vlastně nepotřebuju. Že na to není čas, neumim se v tom hrabat a vůbec.
Pak jsem se na ní měsíc vozil (koupil si ji švagr a než si dodělal papíry, tak jsem jí měl k dispozici) a když zmizela tak bylo jasné, že budu shánět svojí.
Koupil jsem od pána v Rakousku CX 500C asi po nějakém pádu, protože je přestříkaná. Hned po dovozové technické jsem ji dal k panu Štilcovi do Jilemnice (doporučuji) na prvotní servis. GO předních vidlic, vyčištění a seřízení karburátorů a nějaké další drobnosti. Jinak byla hned provozuschopná.
Postupně bych jí chtěl dostat do pokud možno original vzhledu a co možná nejlepšího tech. stavu.
Podle r.v. by měla mít barvu Candy plum red. Pokud někdo ví, jak jí sehnat (namíchat), tak kdyžtak pošlete zprávu.
S motorkou se mi nejlépe jezdí po klikatých okreskách. Na dálnici bych s tím nechtěl ani za nic.

Jako negativa vidím malý objem nádrže v kombinaci se spotřebou 6,5l/100km, takže často k pumpě.
Další minus jsou zatím přední brzdy. Brzdný účinek nic moc a navíc občas pohvízdavají. Ale jsou ta nové destičky, tak se to třeba časem usadí.

DajaV
DajaV napsal 06.08.22 v 11:59 10b.

moc hezká, elegantní, ať slouží ..

milosh66
milosh66 napsal 29.04.19 v 20:43 10b.

Nemohu jinak než za 10. CX dobrá volba. Když se dívám na ty fotky s mojí bejvalkou , tak mě oko zaslzí.

DanGott
DanGott napsal 22.10.17 v 22:21 10b.

Super, uz dlouho ji mam vyhlidnutou

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 22.10.17 v 19:59 10b.

To je masakr...paráda nejparádnější.U té černobílé fotky jsem se udělal... Dal bych sto bodů ale max je bohužel 10.

pkKun
pkKun napsal 22.10.17 v 19:03 10b.

prostě paráda