renocar_unor

Honda CX 500 (1980)

Vlastník rapuork
Vloženo 9.1.2012
Aktualizováno 15.2.2021

Krásná,stará a nesmrtelná babička,co má něco do sebe

První dojmy - Na svůj objem, neskutečně velká a těžká motorka. Trochu se to klepe, ale zátah to má. Super.

Jezdím málo,protože není moc času,tak po cb seven fifty,vfr a zr7 jsem si pořídil pro radost,občasné svezení a leštění tuhle hondičku cx 500. Zatím jsem najel 30km na evidenčku a zpátky. Teď dostala novou přední bačkoru a snažím se zachovat co nejvíc originál vzhled a stav,tak postupně(abych nezrujnoval rodinný rozpočet)měním nějaké šrouby a drobnosti.
17.6.2012... přidávám pár fotek a postřehů...postupně proběhla výměna oleje s filtrem v motoru,v kardanu,svíček,zrcátek(na první foto jsou ještě z cx500c,které měl původní majitel a já v nich díky krátkým stopkám stejně nic neviděl)a oprava místy oprýskaného laku+kontrola seřízení ventilů a doladění nějakých drobností. Po najetí zatím jen cca 500km můžu říct,že motor je na 30 let starou pětistovku docela pružný a jede,spotřeba okolo 5 litrů taky ujde. Podvozek je,jak to napsat,takový plavný a i díky pohodlnému sedlu je to,to pravé na pohodovou jízdu. Brzdy nic extra,ale je to veterán,tak se to dá očekávat. Na závěr musím napsat,že je to přesně ta motorka,co jsem chtěl a je radost na ní jezdit,nebo ji jen vyndat z garáže,nastartovat a kochat se.
5.1.2017...Předloni došlo na nový lak na nádrži - už ho někdo kdysi opravoval a na rýhy a škrábance zakapané opravnou tužkou se fakt nedalo dívat. Svěřil jsem to do MOTOKENNY u Brna a výsledek super.
No a loni v září, došlo na to čeho jsem se bál...v motoru zaklepalo.
Už když jsem moto přivezl v roce 2011, tak motor nebyl nejtišší - trochu to klepalo. Postupně proběhlo dopnutí rozvoďáku a GO hlav, ale to nepomohlo.
Po dohodě s panem Matuchou ze Slavkova, šel motor ven a frčel k němu do dílny. Za týden bylo opraveno (zlaté ručičky) a na konci října to předlo jako kotě. Najel jsem jen asi 200 km, tak se těším na novou sezonu a na super poježdění.
20.10.2017...Tak letos jsem najezdil pár kilometrů, ke spokojenosti mé i Hondičky. Vyměnil jsem olej v kardanu. Proběhla revize a částečná go přední brzdy a bohužel začal prolínat olej okolo hřídele vrtule větráku, tak že gufero. Ale jinak spokojenost.

28.12.2018...letos najeto bídných 800km z důvodu budování důstojné garáže. Motorka už dávno spí zimním spánkem, ale rozhodl jsem se jí dát pod stromeček, místo zadní 10 let staré Mitasky, novou, voňavou pryž značky Heidenau K 36(na předku se už nějaký ten pátek točí K44) Snad nám to pofrčí...

14.3.2020... Cxku se blíží kulaté narozeniny, tak se snažím mu věnovat. Pro lepší jízdní vlastnosti dostala motorka dozadu progresivní tlumiče od YSS(originál uschovány). Aby to bylo vyvážené, tak se upravil i předek. Původní trubky vidlí byli poškozené, jedna trubka lehce ohnutá. Daly se nové trubky od TNK, progresivní pružiny YSS, olej, prachovky,gufera + nějaké drobnosti a k tomu lehký tuning... gumové harmoniky/kryty trubek... původní typ pro MZty. Když jsem to měl rozebrané, tak jsem měnil ještě nějaké šrouby. K tomu jsem vyčistil budíky, přilepil v jejich krytu držák a hlavně je lépe uložil zpět do kapličky, protože x-let, vlastně od té doby co moto mám,byly křivé.

Frantin9
Frantin9 napsal 21.03.23 v 20:32 10b.

Hmmm, asi dost práce, ale výsledek stojí za to. Sqwělééé!

manubm
manubm napsal 16.01.22 v 12:50 10b.

krasa! kde jsi nakoupil original honda dily?

Marty68
Marty68 napsal 28.01.21 v 14:42 10b.

supr CXko...Parádní údržba.

Rubini
Rubini napsal 27.05.19 v 13:16

Závist v dobrém slova smyslu Moc pěkný kus, taky plánuju pro svou babičku zimní generální lázně. Třeba příští léto pořídíme společně foto. Jasných 10 pro moto a hlavně péči. Přeju radost z jízdy.

Rubini
Rubini napsal 17.05.19 v 22:45 10b.

Hodně pěkná ( modrá ). A má štěstí na peclčlivého majitele. Nezbývá něž popřát hodně radostných kilometrů.