Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Aleš_R
Vloženo 8.10.2017
Aktualizováno 8.10.2017

Nezáludná, celkem pohodlná cestovatelka, s dostatečným výkonem s dobrým kroutícím momentem kdy si vždycky říkám co to znamená, že objem ničím nenahradíš.

První dojmy - Neměl jsem žádný negativní dojem, líbila se mi velikost motorky, jak je postavená a z toho plynoucí posez jezdce.

Motorku bych doporučil pro - Tomu, kdo jezdí na kochačku ale chce se občas i sportovněji svést.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, redukce řidítek, zadní blatníček, padáky na blok motoru, kratší CNC páčky, ukazatel kvaltů Gipro

Na motorce mám najeto přes 10 tis km a myslím, že to stačí ke krátké recenzi. Motorku jsem si vybíral vzhledem k tomu, že jsem menší, nechci žádnou lehnu a objem spíše vyšší . Byl jsem tedy v kategorii cruiserů a cestovních motorek, z důvodu posezu zůstaly cestovní moto. Po prohlížení technických dat, zejména výšek motorek a pak samozřejmě fotek, jsem si vybral Hondu CBF a jel ji do bazaru zkusit. Po prvním posezu se ukázalo, že je motorka pro mě na hraně, ale líbila se mi celková mohutnost stroje a motorku jsem koupil. Ta celková velikost mě vzhledem k mé postavě ale ve výsledku trochu trápila a musel jsem jí věnovat více pozornosti, než jsem čekal.
Motorka má polokapotáž, u které je u recenzí uváděno, že i průměrně vysoký jezdec má mít štítek v nižší poloze. Jinak štítek způsobuje hluk a turbolence na helmu, což plně potvrzuji. Já jsem dal štítek atypicky níže, vlastně mi dělá svojí hranou už mračítka na světla. To mi vyhovuje nejlépe. Zkoušel i polohy vyšší, mám i štítek převrtaný na vyšší polohu než je maximální výrobní, ale vždy mi vadilo proudění na helmu. Zkusil jsem i cestovní plexi, které skutečně chránilo celé tělo, takže mi v létě bylo i za jízdy horko a zase turbolence na přilbu. Kolega co ho ode mě koupil s ním sjel Evropu a je spokojený, jsem si proto jistý, že zde hraje velkou roli výška jezdce, vyšší je lepší.
Zrcátka jsem doplnil rozšířením 35mm, takže v nich takto krásně vidím, nejen své ruce.
Řidítka jsou stavitelná, kritizovaná údajná úzkost mi naopak vyhovuje, přijde mi to normální, nemusím mít ruce roztažené jako kondor křídla. Mám tam ještě redukci, která vynesla řidítka 25mm nahoru a 25mm dozadu.
Brzdy jsou podle mě v pohodě na cestovní motorku, zadní moc nezabírá, používám spíše přední. Brzda jde dobře dávkovat, nezažil jsem kvůli ní žádný kritický moment. Nemám ABS, naučil jsem se nebrzdit na hulváta a necítím s nimi nějaký problém.
Motor z litrového Fireblada, má snížený výkon na 72 kw a 97Nm. Plyn lineárně zabírá s pohybem heftu, žádné kopance, maximum nemá smysl točit. Maximum krouťáku je na 6500ot a motor podle toho jede. Řadíte v klídku na 3000, ale zase na druhou stranu má člověk snahu hledat sedmý kvalt. Oproti jiným recenzím mi ale nevyhovuje dojit šestku v obci na 50km/h a raději podřazuji na 5. i na 4. Motor je mnohem živější v reakci na plyn, akceleraci a deceleraci, což mi v obci více vyhovuje. Při zpomalení na okresce to ale ani moc neřeším. Motorka zvládne stovku jak na dvojku, tak na šestku, samozřejmě v jiném řežimu motoru (otáček).
Posez je přirozený, mírný předklon, stupačky jsou tam kde mají být. Sedlo nějak zvlášť netlačí, s malými přestávkami na něm lze jet asi i pořád bez otlaků na zadku. Motorku jsem si koupil na zkoušku s tím, že je případně prodám - tak neprodám. Jen se svoji nižší výškou musím koukat, kde zastavím, už jsem nohou šlápl do prázdna a motorka ležela.To se mi "povedlo" ještě 4x, vždy při nulové rychlosti, plnej rejd, motorka se "sklapla" a už jsem neměl sílu ji vrátit nazpátek. Přeci jenom, je to přes 200kg.

Aleš_R
Aleš_R napsal 14.10.17 v 15:32

Díky kamaráde

PeteS
PeteS napsal 14.10.17 v 10:18 10b.

Tak ještě jednou a s tím hodnocením

PeteS
PeteS napsal 14.10.17 v 10:13