Yamaha FZ6 Fazer (2008)

Vlastník weimar
Vloženo 30.9.2017
Aktualizováno 30.9.2017

Snadno ovladatelná, spolehlivá, dostatečně výkonná.

Honda CB 600F Hornet: Za stejné peníze dostanete mladší motorku s menším nájezdem kilometrů a Fazer má navíc polokapotáž.

První dojmy - Nadšení, Lehká ovladatelnost, Obava z policie (vyšší výkon motocyklu než dovoloval ŘP).

Motorku bych doporučil pro - Začáteční i pokročilí, záleží co od motorky očekáváte.

Proč jste si vybral tento stroj?
- rozhodoval jsem se mezi Hornetem 600 a Fazerem FZ6 a důvod proč jsem si nakonec vybral Fazera je ten, že za stejné peníze se dala pořídit mladší motorka s nižším nájezdem kilometrů a další nespornou výhodou je, že motorka má polokapotáž oproti Hornetu.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti?
- motorku vlastním 3. rokem a můj pocit je, že motorka je trochu lehčí na předek a slušel by ji tlumič řízení, ale není nutný.
- pro delší cesty (300 km a více), bych uvítal lepší polstrování sedadla, i když to stávající je zcela v pořádku.

Motor
- dostačující výkon, v nižších otáčkách poklidný chod, okolo 9000 rpm ožije a je to úplně jiný stroj.

Brzdy
- adekvátní k motocyklu

Podvozek, ovladatenost
- motorka je výborně ovladatelná až mám někdy pocit, že jedu na kole. Podvozek je dostatečně tuhý, pohltí spoustu nerovností a odpouští jezdci spoustu chyb.

Úložný prostor
- nulový, pod sedlo se vejde pouze lékárnička a doklady.

Servis a poruchy
- utržené lanko spojky a taktéž jsem měnil ložisko od spojky, protože se mi zdálo hlučné při volnoběhu a chtěl jsem předejít případné poruše někde na cestě.
- problematické je dobíjení baterie, kdy je nutné demontovat část kapotáží, uvolnit a odklopit nádrž. Vytažení baterie z motocyklu mi zabere asi hodinu.

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město... Dá se s moto i dobře cestovat?
- motorka je takový univerzal, dá se s ní jezdit bez problémů po městě i cestovat , můj nejdelší trip ČR - Rakousko - Německo a zpět, cca 1 800 km), ale jezdí se mi s ní nejlépe po okreskách, kde se dá tzv. vyblbnout.

selinka
selinka napsal 07.10.17 v 06:45 10b.

Krásná motorka... Fazer je prostě fazer..At slouží