Babetta 210 (1987)

Vlastník Beranidlo
Vloženo 20.7.2017
Aktualizováno 24.12.2020

Vloženo: 22.07.2017, Uskutečněno: 01.05.2017, Zhlédnuto: 12x

Kolik má najeto se neví. Podle stavu řetězu a podle nových mitasek (v roce 2009) tipuju, že přede mnou najela tak 10 tisíc. Od té doby jsem jí dal tak tisícovku. Tak začnem od nuly.
Jak píšu v recenzi, letos mi to nedalo, po dvou letech v garáži a před tím tři roky problémů s ucpaným karbecem jsem to napumpoval a vytlačil na světlo a ... opravil. Teda jestli se tomu dá říkat oprava - prostě koupíš u benzínky opravdový benzín, Vervu 100, dáš syntetický olej, naleješ do nádrže, a je to. Po asi 20 minutách popojíždění kolem baráku už motor šel jak má, startovalo to, drželo volnoběh, netekl benzín přepadem, zkrátka opraveno. Po 10km se přestalo kouřit z výfuku.
Řetěz už byl vytahaný jako kšandy, spolu s ojetá rozetou můžou snížit účinnost sekundáru třeba i na 90%, proti standardu 97%, a to jde u takového slabocha poznat. Zjišťuji, že mototechny, co znám, přestaly babetty dělat. Dočasným řešením se stal řetěz z Pionýra, ve službě v letech 1960 až1985, pak vyměněno, nyní nalezeno v bedně. Jako nový, nechápu, proč jsem ho tenkrát měnil.

• S Babettou 106km/2h

K dalšímu tripu se dlouho nedařilo pilota přesvědčit. Změna převodu do rychla nahlodala pilotovu psychiku, avšak jeho obavy z kopců se podařilo potlačit po posledním úpravě výfuku. Nyní již možno prozradit, že STP (Stoki

Vloženo: 27.08.2017
    Uskutečněno: 26.08.2017
  • V módě je zkracování

Jelo to pěkně, ale vzhledově nic moc. Proto došlo na zkracování - celá nová reflexní část výfuku, která je popsaná dříve, byla zasunuta o 20mm blíž k válci. Rezonanční otáčky se zvedly asi o 200 ot/min, při cca 1,5km/h v

Vloženo: 26.08.2017
    Uskutečněno: 19.08.2017
  • Tuning na výfuku babetty

Před změnami výfuku jsem odzkoušel převody na 1km úseku mírně do kopce, start z nuly 12/51 zubů, nejrychlejší, 1:24min, rychlost na vrcholu 47km/h 12/51, nové kroužky, +2 vteřiny, 44km/h, ale to si sedne 13/51, 1:32 m

Vloženo: 03.08.2017
    Uskutečněno: 03.08.2017