Kawasaki Zephyr 750 (1998)

Vlastník ronek1
Vloženo 17.7.2017
Aktualizováno 17.7.2017

Snad poslední "moderní" poctivá klasika - pro mě estetická dokonalost.

První dojmy - Po první projížďce mi ihned padla do ruky. Uživatelsky jí nemohu téměř nic vytknot-snad jen slabě chrastící rozvoďák u studeného motoru na volnoběh. Když je motor zahřátý, chrastění je minimální-zanedbatelné.

Sháněl jsem poměrně dlouho japonskou klasiku a nakonec se mi po nemalém úsilí podařilo Zephyra 750 dovézt z Německa. Motorka byla v originálním stavu - nezbastlená a bez úprav. Nechal jsem provést kompletní servis včetně seřízení ventilů a karburátorů. Po tomto seřízení jede motorka zcela bezchybně.
Je poměrně dobře ovladatelná a myslím, že by dobře posloužila jak již vyblbnutým tak i méně zdatným řidičům.
Jedinou drobnou výtku mám k zadní brzdě. Myslím, že by mohla být o něco účinnější.
Je celkem vhodná jak na každodenní běžné courání, tak i na pohodlné cestování -
(moje osobní zkušenost).

Dřík
Dřík napsal 27.07.17 v 08:15 10b.

Moooc hezkej kousek.

ronek1
ronek1 napsal 25.07.17 v 21:17

Děkuji všem za slova chvály. S tím plexi vám dávám za pravdu. Sháněl jsem samozřejmě originál-bohužel nezadařilo se. Tak tam šla alespoň náhražka od GIVI - pro mě je zkrátka ježdění se štítem mnohem příjemnější. A dokonce i s méně vzhledným štítem se můžu kochat .

mavr
mavr napsal 24.07.17 v 19:15 10b.

Krásný stroj, který se kawě moc povedl.. tak ať dělá radost.. napiš pak najeté km a servis 😊

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 21.07.17 v 12:07 10b.

blahopřeji k krásnému stroji k tomu plexi, no dokážu to pochopit, ale je to hroz...

FilipGSX
FilipGSX napsal 18.07.17 v 20:48

Zephyr 750 na drátech je super, to plexi bych dal dolu nebo koupit nějaký malý.