Yamaha FJR 1300 (2006)

Vlastník blanicky
Vloženo 27.6.2017
Aktualizováno 6.7.2017

Po osmi letech čekání na příznivou cenu jetého motocyklu jsem si konečně splnil sen.

První dojmy - Po prodeji CBF 1000 jsem jel pro FJR do Liberce pln rozpaků, těžký silný stroj, často využívaný i na kratší popojíždění i po Praze. Po prvních zkušebních kilometrech přišel orgazmus a místo návratu z Liberce 100 km do Prahy, 300 km všude možně :-D

Ve srovnání s CBF 1000 je FJR silnější, těžší, přesto stabilnější, otočka na silnici v pohodě o menším poloměru, o dost pohodlnější i na dlouhých trasách, najedete 500 km a chcete hned znova, spotřeba závislá na stylu jízdy od 4,5 do 7 l/100 km, za deště při jízdě na mě prakticky neprší, tužší podvozek dává možnosti jezdit zatáčky bezpečněji, na dálnici 140 km/h neskutečně pohodlná dlouhá jízda. Už se těším až jí zkusím na menším okruhu

Zkušenosti na vlastní triko

1. Rychlostní stupeň při 9000 ot/min - 100 km/h
2. Rychlostní stupeň při 9000 ot/min - 140 km/h
3. Rychlostní stupeň pri 9000 ot/min - 200 km/h
4. Rychlostní stupeň při 9000 ot/min - 240 km/h
5. Rychlostní stupeň - min 260 km/h, ptáček jsem si nevšiml 😄

Vyzkoušeno při bočním větru 3-4 m/s. I při tomto větru při 260 km/h jede FJR jak vlak.
Rychlosti nad 130 samosebou zkoušeny na německých dálnicích 😄
Při testování max rychlostí je třeba odložit kufry v garáži.

Rychlostí nad 180 běžně nejezdím, ale rád vím co mám za motorku a co svede.

Fjr je ideální na výlety s plnou polní, 500 km za den je pro FJR menší vyjížďka a když slezete, chcete jet znova. Žádná bolest v zádech, na zadku, v ramenou, prostě nic.

Pokud sundáte kufry, objevíte v FJR jeho sportovního ducha. Osobně mi při kratších sportovních výletech vyhovuje snadno nastavitelný tvrdý podvozek.

Prozatím jediné mínus spatřuji v rychlosti nájezdu do zatáček. FJR je těžší a jede jak blázen, aniž bych vyšší rychlosti nějak výrazně vnímal a tak dost často musím jít na brzdy před zatáčkou trošku ostřeji. Teď se učím plynulosti a výkon se snažím nevyužívat tak jako na slabších mašinách. Při plynulejší jízdě cítím v zatáčkách daleko větší jistotu než na CBF 1000. Dá se říct, že jsou průjezdy dost podobné jako třeba na Fazer 1000. Prostě stabilní, bez pocitu vlnění a měkkosti.

Prozatím mě ale koupě FJR přesvědčila o správném kroku.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.06.17 v 22:31 10b.

blanicky
blanicky napsal 27.06.17 v 18:59

Přesně tak, voňavka z Českého Dubu 😉

pavel83
pavel83 napsal 27.06.17 v 16:48 10b.

Ahoj ať slouží, tuhle jsem chtěl, byla v záloze (Český Dub, že? ), nakonec jsem přivezl minulý týden jinou s poloautomatem, jinak super mašina