Honda VFR 800 (1999)

Vlastník Beast78
Vloženo 16.6.2017
Aktualizováno 2.4.2021

Spolehlivý univerzální stroj vhodný na dlouhé cesty i příležitostné sportovní vyžití.

První dojmy - Naprosto čitelný a předvídatelný stroj, který byl pro mě jasnou volbou. Předtím jsem jezdil na VFR 750 F, takže jsem pokračoval stejně na vylepšeném modelu.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná motorka pro každého, kdo rád cestuje, ale taky občas rád tahá za plyn.

Doplňky na motorce - Padáky, nosič s kufrem, výfuk pod sedlem, sportovní plexi, jiná zrcátka, el. zásuvka pod sedadlem, jiný lak, navigace.

Jezdím s ní od roku 2007, napříč Evropou i po okruzích. Nejlépe jí svědčí solidní státovka, ale nemá problém projet i polní cestou. Je trochu těžší na manipulaci na místě, po rozjezdu už to není znát.

Beast78
Beast78 napsal 16.06.17 v 13:16

Přesně tak. Jezdil jsem RC36 a po ní už jiná volba než RC46 nebyla možná.

Patti
Patti napsal 16.06.17 v 10:52 10b.

Nalejme si čistého vína. Vždyť která motorka byla tak poctivě kdy postavena a zkonstruována jako Honda VFR 800 fi 98-01? Životnost má zemědělského stroje, příjemný posez, motor s duší ozubených kol, za brzdy by se nemusel stydět ani dnešní moderní supersport, ovladatelnost úzkého véčkového motoru z přehozu levá, pravá jedna báseň a o zvuku motoru ani nemluvím. Vždyť tam, kde byla Honda před deseti až dvaceti lety je např. teď Aprilia RSV4. A ten, kdo ví a zná úpravu Rotrex na Honda VFR 800 fi, by nikdy nešel do jiné. Je to taky moje srdcovka. Ty novější už jsou předražený na servis. Ať nám slouží.