Harley Davidson FLHRSE Road King CVO custom (2014)

Vlastník mvk73
Vloženo 13.4.2017
Aktualizováno 24.6.2017

Chcel som si spravit radost a zaobstarat si poriadnu motorku, motorku ktora ma chyti za srdce i gule a nepusti. Trochu spomalit, avsak pritom si stale uzivat radost z jazdy.

Motorka koupena od Warr's Harley, London, UK

První dojmy - ...to je ale velka krava. Co som si to zaobstaral. To som si mohol rovno kupit slona. O hodinu pozdejsie: ono sa to celkom dobre vodi dokonca aj vo velkomeste, je stabilna, ma nizko polozene tazisko...wow. Auta sa pri flitrovani v premavke rozustupuju a robia mi miesto, fajn. Vodici nakladiakov a taxikari mi s umevom prikyvuju na pozdrav...parada. --- Po dokladnejsom testovani a prejdeni stoviek mil zistujem, ze je motorka je celkom agilna a dobre brzdi a je rychla. Necakal som to vzhladom na je mamutie rozmery. Je velmi komfortna, len nezabudat na zakony fyziky, zotrvacnost sa sa oklamat neda. Motor pekne vibruje a bubla, ladene vyfuky hrmia a taha to pekne od sameho spodku. Masivny krutak a pruznost motora su navykove ako droga. Na dialnici to ide ako lokomotiva. Cestovna rychlost 130-140 km/h je uplna brnkacka (s veternym stitom, samozrejme). Maximalku som netestoval, nebol dovod, ale par krat som to dal na circa 180 a aj pri tejto rychlosti to tahalo ako diva svina. Povodny majitel Rob mi vravel, ze v Nemecku na tom v pohode robil na tempomate 95-100-105 mph (+160 km/h) pocas celedenneho presunu a masina i jazdec to bez problemov zvladali. Ja jazdim v meste "podla predpisov" a na dialniciach v UK to supnem hned na tempomat a max 115-135km/h, nechcem prist o vodicak. Mojim cielom bolo si zadovazit nieco univerzalne, pohodlne a silne. Motorku pre bezne jazdenie, ale aj pre zrychlene kontinentalne presuny. Paci sa mi, ze na jazdu po meste a okreskach mozem dat dolu veterny stit. Je to akoby som mal dve motorky v jednej.

Motorku bych doporučil pro - Myslim si, ze na taketo masiny sa musi dozriet. Este pred pol rokom by som neveril, ze budem mat Harleya. Teraz to mam v garazi. Motorku sa snazim vyuzivam na bezne jazdenie a aj dochadzanie do prace, ked je moznost. Moja priatelka tvrdi, ze Harleye su pre starych smradlavych paprdov...asi som stary smradlavy paprd, lebo mne sa pacia.

Doplňky na motorce - Tato motorka ma vela uprav. Hlavnou je originalna uprava motora, tzv. Stage 4 Screaming Eagle "117 kubickych incov (1,917 ccm), plus Vance&Hines SuperTrapp vyfukovy system a “Heavy Breather”, vsetko pekne vyladene, ma to teraz krutak na zadnom kolese circa 160 Nm a circa 110 koni, dalej blacked out vsetky pochromove casti, Agitator kolesa, custom riadidla, pridavne LED osvetlenie, Mustan Touring dvojdielne sedadlo, nosic batoziny a kopec dalsich mensich uprav.

Na tomto portale som sa skamaratil s Petrom z Prahy. Bavili sme sa o motorkach, ze ako nas uz nebavia v sucasnoti vychadzajuce nove modely motoriek, ze by to chcelo nieco stale a s gulami a s charakterom...
---
Peter si kupil Harley-Davidson RoadGlide CVO.
---
Nechapal som, co na tej motorke vidi. Ale pretoze sa Peter zda rozumny chalan, tak som sa na jeho doporucenie zasiel pozriet do Harleya a popytal sa na motorky. Na zaciatku to pre mna bola "spanielska dedina", nicomu som nerozumel. Ale asi po pol roku "studia", pozorovania a vymene nazorov s Petrom som tomu zacal prichadzat na chut.
---
Nabliskane chromove Harleye ma nepritahovali. Celkom ma vsak zaujali modely rady touring, specialne CVO. Vravel som si, ze za CVO tolke peniaze nedam, nie som predsa blazon.
Po par mesiacoch som sa zoznamil s ludmi v jednom Harley dealerstve co maju radi motorky a nielen sa snazia z teba vytiahnut peniaze (alebo su tak dobre vyskoleni, ze to nedaju najavo) a vdaka nim som narazil na motorku, ktora ma fakt zaujala. Bola to Road King, nie vsak obycajna ale CVO, nie vsak "obycajna" CVO, ale upravena, vysperkovana, proste pecka.
Patrila spolumajitelovi najstarsieho Harley predajcu v Europe "Warr's Harley" v Chelsea, Londyn (zacali v r.1924) a bola to jeho sukromna masina. Zoznamili sme sa s Rob-om a on mi po nejakom case, ked zistil ku comu inklinujem ponukol svoju motorku. Kupoval si novsi model Road King Special, rocnik 2017 s novym motorom, aby propagoval nove motory. Opytal, ci mam rad motorky a pozval ma aby som si prisiel pozriet jeho masinu.
---
Ked som ju videl, ihned ma zaujala. Este viac sa mi zapacila, ked mi vysvetlil filozofiu vsetkych uprav. Co ma vsak zarazilo bola stale vysoka cena. V nestrazenej chvily som sa stacil v priebehu par dni pozrozpravat s ludmi z dealerstva i s mechanikmi a vsetci mi potvrdili, ze masina je v spickovom stave a ze Rob sa o nu vzorne stara. Ponukol mi na nu dokonca plnu zaruku.

...no nekup to...bolo rozhodnute.

Ako som napisal vyssie, za vsetko moze Peter z Prahy :)

JA-NE
JA-NE napsal 17.05.22 v 15:44 10b.

to si zabil

Montebo
Montebo napsal 27.05.18 v 22:18 10b.

Mazec. Pěkná.

romahrnc
romahrnc napsal 07.05.18 v 06:09 10b.

tady nejde dat jina znamka nez 11;) miluji takto vysperkovane stroje...ta uprava motoru je mazec...jednou si CVO taky koupim(nebo aspon motor S&S;)...zatim uprava Stage 1...vyfuky, sani, jednotka...ale ten tvuj kroutak!

RaTo
RaTo napsal 24.04.18 v 14:18 10b.

toša.
toša. napsal 31.03.18 v 14:06 10b.

pekný svalovec přeji super sezonu 2018