Yamaha MT-10 (2017)

Vlastník Blesk90
Vloženo 3.4.2017
Aktualizováno 31.5.2017

Bestie, ufo, zábava, cestování... to všechno a spoustu dalšího má prostě v sobě! Naprosto mně uchvátila.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Velká vstřícnost, testovací jízda samozřejmostí - konec konců, ta i rozhodla. Určitě doporučuji.

První dojmy - Skládám zálohu, beru si klíčky, poslouchám instrukce, v tu dobu zbytečné, člověk už má dávno nahltané informace. Zasouvám a startuju... vyjíždím s pocitem, že zas takový rozdíl oproti mé opravené FZ1 to nebude takový rozdíl... omyl, ty motorky mají společné jen výrobce!

Motorku bych doporučil pro - Je to paradox, řekl bych pro všechny, co mají něco málo najeto. Ta motorka totiž umí jet jako cestovní šestka, ale na druhou stranu umí letěl jako totální magor a lepit se na záda nejednomu sportu. Na jednu stranu odpustí vše (TCS na 3 a mapa na STD) na druhou stranu neodpustí nic a zabije tě (TCS OFF, mapa B, ABS OFF)...

Doplňky na motorce - Objednáno a čeká se na: Originál rychlořazení na které má MT přípravu
Výfukový systém Arrow s mezisvodem místo katalyzátoru (to bude booordeeel)
Kryt vodního chladiče - je to fakt nutnost, chladič je hodně měkký a za 300km jsou už nějaké ´´ledvinky´´ ohnuté od kamínků.
Krátký držák SPZ

Často jsem střídal mašiny a hledal ... na každé mi prostě něco chybělo, jedno koně, jednou pohodlí ... kompromis se nacházel těžko. O MT-10 jsem začal čerpat informace a zjistil, že s Tuonem 1100 RR vyčnívají z řady. Na testovačku jsem šel s tím, že to bude jen další bajk, co si vyzkouším a za rozdíl skoro 210 tisíc to nestojí... Chyba.. po první desítce KM je rozhodnuto, musí do garáže! I se seérii je ten chraplák Bigbengu tak návykový! A co se děje po zatažení za heft je prostě něco nepopsatelnýho. Nekoná se žádný hrozný škubání jako u konkurence, ta motorka umí jet v klidu 50 přes obec, ale taky letět 200 po zádech nebo na koleni, prostě umí všechno! Na testovací jízdě jsem fakt zkusil limity (moje) a musím říct, že mně to posadilo na prdel, podvozek, brzdy, převodovka... a to měla najeto do 100 km... co až si všechno sedne, to teprve bude něco! Abych jen nechválil, pokud je něco co vadí, tak je to sedlo, teda aspon to pro spolujezdce, stupačky jsou tak vysoko, že máte z jeho nohou loketní opěrky, spolujezdec místo na zadku sedí jen na kostrči a ve spojení s nevysezenou sedačkou je to utrpení.

Ted mám v sedle své nové motorky necelých 300 km, zajíždění je ale pěkná nuda! Ikdyž je yamaha dost benevolentní oproti třeba kawe, tak ta první tisícovka bude voser. Rychle to najezdit dle manuálu dynamickou jízdou bez dlouhých cest v konstatních otáčkách a bude to o dost lepší.

Edit 20.4."
Máme za sebou garanční prohlídku v 1000 km, po výměně zajizdeciho oleje je to úplně jiná motorka. Krásné tichý motor, vibrace jsou pryč... stále čekání na Výfuk Arrow a QS yamaha. Hrozné dodací lhůty. Řešen drobný problém s brzdami, kdy motorka vibrovala při dobrzdovani ( 15km/h a mene) ... vyřešeno výměnou desticek za brembo SC a je klid.

Edit 29.4...
Vyfuk dorazil a je to uzasnej konzert...

Edit: 31.5. - odpojen systém AIS (PAIR SYSTEM) - objednány záslepky + konektor na vyrušení signálu do ŘJ.

Montáž je hračka, vyšlo to na necelých 1000 Kč, kutil rozhodně zvládně dvě záslepky a konektor vyrobit doma. Po zapojení z 95% zmizely všechny rány a plameny z výfuku - vím, je to pro parádu dobrý, ale ventily s tím nejsou kamarádi.

Zde je video z testovačky

kokotoff
kokotoff napsal 30.07.22 v 23:04 10b.

Super recenze

Myspulin25
Myspulin25 napsal 27.02.20 v 13:56

Zajímal by mě ten laďák.
Mám origo Akrapa koncovku. Přijde mi to slabota, Čekal jsem od toho víc. Nepotřebuju ohlušující řev, ale nemá to úplně koule. (Alespoň pro mě jako řidiče) Když jsem se byl svést na MT10 poprvé, tak na tý předváděčce měli vybrakovanej výfuk a to byl zvuk :) .Ale mám tam stále dole ten bachor-kaťák. Pohrávám si s myšlenkou hodit tam jen ten svod místo kaťáku. Koukal jsem, že máš popsaný úpravy po jeho odstranění. Ale co technická? Máš to nový, takže si to ještě neabsolvoval. Bavil ses ale o tom s někým? Jak se to pak řeší? Jestli se to musí zase komplet montovat zpátky, tak potěš koště :(
Díky.

Myspulin25
Myspulin25 napsal 27.02.20 v 13:40 10b.

Super . Tuhle barevnou kombinaci žeru. Ta měla podle mě být na eSPéčko.

-BNDL-
-BNDL- napsal 28.07.18 v 16:30 10b.

Taky po ní pokukuji. 10b

yamaha46
yamaha46 napsal 20.05.17 v 19:10 10b.

Krásná motorka,byl jsem jí testovat teďka u Barth..hnedka bych jí taky bral v garáži