ČZ 250/455 (1961)

Vlastník dj.jarek
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 1.4.2017

Stará klasika, ne taková jako od JAWY, ale parádu udělá stejnou. Mám v plánu kompletní renovaci, tak snad se dílo podaří.

První dojmy - Těším se až se poprvé svezu, doufám že pofrčí jako vítr. Oproti ČZ 175 na které jezdím teď to bude jistě změna, tak jsem zvědavý jak velká. Holky mají v podstatě rozdílný akorát motor, takže co se váhy a obratnosti týče na tom budou dost podobně.

Motorka po koupi nebyla úplně kompletní, celou jsem ji rozebral. Některé díly bude potřeba sehnat nové, některé už se mi sehnat povedlo, některé se pokusím opravit. Zatím mám nalakovaný rám, komplet hotová kola tlumiče. Teď skládám motor, na který už mám všechny potřebné díly sehnané. Ještě mi chybí nalakovat veškerou plechařinu a nechat vyrobit nové sedlo, mám pouze holý plech. Jinak chybí už jen drobnosti, ale času moc není, tak uvidíme za jak dlouho se mi podaří ji dokončit, snad to bude stát za to.

Fist
Fist napsal 26.10.18 v 01:39 10b.

Rottweiler, čz475> Patří-nepatří, my tam ty imbusy pro praktičnost dávali už v "šedesátých"

sape
sape napsal 06.04.17 v 15:59 9b.

K těm šroubům: stačí kolikrát vzít pilník a trochu si s tím šroubem pohrát. Je lepší viditelně opravený šroub ,než úplně jiný typ šroubu. Nebo aspoň šroub na plochý šroubovák, byť hlava je trochu jiného typu , ale imbus nebo "křížák" je opravdu velmi nevhodný. Je to asi jako když : ...žižka drží samopal ...
Na druhou stranu , kdo nic nedělá nic nezkazí, a chybami se člověk učí . Tak se snaž to vyměnit , ale jinak je to tvoje věc. Bohužel na původní nebo renovovaný stroj to nepatří. Ale jinak fandím dnes každému ,kdo něco rukama dělá sám, snaží se , a nežije jen virtuálním světem PC her.

čz475
čz475 napsal 01.04.17 v 20:56

Nejhorší je, že tyto manýry zavádí sami renovátoři a svádí to na zákazníka on to tak chce, ti nýmandi jim ty zhovadilosti nevymlouvají, kšeft je kšeft.

Rottweiler
Rottweiler napsal 01.04.17 v 19:58 9b.

čz475 ... s tím víkem máš pravdu,každý leští neleštěné díly jak pičus,ale sehnat ty šrouby do spojkového víka na klasický sroubovák je nadlidský výkon!!!

čz475
čz475 napsal 01.04.17 v 19:49 8b.

Dal bych taky 10, ale nové trendy v renovacích se mi příčí, víka vzor psí gule a imbusy promiň to néé .