KTM 1190 Adventure R (2016)

Vlastník wvm005
Vloženo 4.3.2017
Aktualizováno 4.3.2017

Už dlouho vlastním KTM EXC enduro, a skoro stejnou dobu toužím po 'velké' mašině od stejné firmy. Letos se konečne stalo a manželka povolila Uvidíme, jak se osvědčí; po pravdě nečekám spolehlivost Hondy. Zato doufám, že nezklame co se týče adrenalinu

První dojmy - Vaha. Po Honde Crosstourer je znatelně lehčí. Líp sedí člověku mé výšky (198cm). Řetěz... Hmmm. Uvidíme, jak se tím po kardanu budu prát :-) Nějak se mi vrátila touha někam vyjet... Po pravdě, po třech letech s Hondou jsem začínal jaksi stagnovat... S KTM se mi vrátila druhá míza :-)

Motorku bych doporučil pro - Vzhledem k výkonu (150ps) spíš ne pro úplné začátečníky. Ono to opravdu jede... Skoro si říkám, jestli ještě potřebuju Fireblade... Vysoká, ne úplně ideální pro jezdce pod 180cm. Co se týče údržby, asi spíš pro někoho, kdo se nebojí nářadí. V UK je servis u dealera dost drahý...

Doplňky na motorce - Výfuk z 1290 Superduke
Touratech kufry
Fastway Adventure stupacky

Od té doby, co si bratr pořídíl v roce 2007 KTM 990 Adventure, po ní pomrkavam a potajmu toužím. Na 990 mě odradila malá nádrž, malý dojezd, nevalná reputace ( aspoň tady v UK). Pak v r. 2013 testuji u dealera novou 1190. Během 2km motorka zdechla, a už dál nejela... Dealer mě vyzvedl, omluvil se, prý špatný benzín... To určitě, říkám si. Pak čtu spousty článku od nespokojených majitelu... Odražen nakonec kupuju Hondu, a podle předpokladů se nic podstatneho tři roky neděje.
Zato se vkrádá nuda...
2017... Vidím, brzo vyjde nový model od KTM, a registruji neodolatelnou příležitost koupit ex-demo motorku přímo od KTM, už připravenou na cestování, Touratech kufry atd. Podléhám, beru Hondu a jedu 600km (každým směrem) pro novou mašinu.
Snad toho nebudu litovat...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:17 10b.

greydog
greydog napsal 10.03.17 v 17:33 10b.

Bronde
Bronde napsal 05.03.17 v 17:30 10b.

nádherná, ať slouží

radek89
radek89 napsal 05.03.17 v 13:29 9b.

Pěkný stroj