Aprilia Scarabeo 200 (2002)

Vlastník Rollinman
Vloženo 3.3.2017
Aktualizováno 30.5.2018

Vloženo: 17.05.2017, Uskutečněno: 17.05.2017, Zhlédnuto: 38x

Po 500 km kontrola oleje - neubývá, spotřeba průměr 3,3/100km, jezdím na aditivovaný benzín Premium 95 od Glóbusu - když jsem se dočetl že je Rotax háklivý na dobré mazání tak ať to přimazává kvalitní benzín. Olej mám syntetiku 5W-40 Castrol pro skútry tak snad se mu to líbí. Maximálka zkušebně 110 ale s citelnou rezervou, víc v praxi výletník nepotřebuje. Obyčejně to rozjíždím chvilkově něco málo přes stovku, jinak jedu nejraději 85-95, po menších silnicích je příjemných 65.. Závada se chcípáním vyřešena promptně - přiskříplá palivová hadice kapotáží-viz příspěvěk níže. Jinak to šlape jak hodinky, po týdnu stání chytá na první ťuknutí, po 14ti dnech to chce párkrát nejdřív protočit plyn.. Zatím s 15 let starou Aprilkou spokojenost.

• Chcípá za jízdy

Tak mám problém. Olej s filtrem vyměněn, vzduchový filtr, řemen, i zadní pneu nové. Ale při zkušební jízdě když ho ohřeju a chvíli jedu v otáčkách tak zdechá motor, po krátké pauze zase nastartuje a jede dál. Ldyž ho jen

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.03.2017
    Uskutečněno: 24.03.2017
  • Základní údržba

Jako základní vstupní údržbu provedu výměnu motorového oleje s filtrem, vzduchového filtru a výměnu řemene variátoru. Olej Castrol pro skútry 5w40 a dily už jsou na cestě. Ceny přijatelné - řemen cca 400 Kč, olejový fil

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.03.2017