Yamaha MT-09 (2015)

Vloženo 22.2.2017
Aktualizováno 17.5.2018

Když jedeš jak kokot...

Vloženo: 23.09.2017, Uskutečněno: 23.09.2017, Zhlédnuto: 31x

...tak si koleduješ. A taky že jsem si vykoledoval. Konkrétně 20. srpna mi vlastní pitomostí a nadutostí nevystačila silnice a motorku jsem zapíchnul pod svodidlo v levotočivý vracečce.

Abych to trošku rozepsal - nebylo mi dobře, utahanej z práce, ucpanej rypák, třeštila mě palice někde na pomezí teploty a stejně jsem neodolal a nechal se vylákat k Jablonnému nad Orlicí, směr Červená Voda. Zrovna tam je solidní asfalt a kámoš navrhnul to tam zkusit projet.

První jízda byla taková seznamovačka, abychom měli ponětí o zatáčkách a stavu silnice. Všechno k našemu překvapení vypadalo dobře, takže jsme se otočili a vzali to zpátky trochu svižněji. Párkrát jsem si v místních serpentýnách letmě škrtnul sliderama, adrenalin a nadšení začaly upozaďovat fyzický handicapy a v druhý polovině úseku, kterej byl skoro bez provozu, jsme se trošku rozvášnili.

Všechno šlo dobře až na jednu levou zatáčku, navíc z kopce. Prostě jsem tam vletěl jak idiot moc rychle. Nebo takhle - rychle na svoje dosavadní pilotský umění - neumění. A i když jsem se v daný situaci snažil tomu vyhnout, tak v poslední vteřině se moje oči zabodly do odhadovanýho místa střetu se svodidlem a přesně tam jsem skončil.

I když to takhle vyznívá hrozně, tak zase nešlo o takovou katastrofu. Motorka si lehla hned za krajnicí a tak se pod svodidlo jenom sklouzla, nicméně beze škod se to samozřejmě neobešlo:

-levá vidle do šavle
-pravá ubroušená (nejspíš od svodidla)
-hnutá osa předního kola
-hnutej chladič (neteče, časem ale půjde na výměnu)
-hnutý spodní brejle
-blatník zralej na trsátka
-stejně tak i plexi
-poškrábanej kryt alternátoru i klikovky na druhý straně (+kryt nádobky na kapalinu), naštěstí jen povrchově
-poškrábaná nádrž

Motorka už nebyla ve stavu, abych se na ní vracel domů, což bylo okolo 100km, takže jediný štěstí, že táta byl doma a měl k dispozici vlek.

Hned v pondělí jsem motorku odvezl do autorizáku Barth Yamaha u nás v Pardubicích, kde došlo na výměnu všech důležitých dílů (vidle, brejle, osa a blatník). No, oprava vyšla na nějakých 36000 dukátů... holt když je blbá hlava, tak netrpí jen tělo, ale i peněženka.

Co se škod na mě týče, tak já vyváznul bez jedinýho škrábnutí či modřiny. Dokonce i kombinéza byla jenom od prachu.

Motorku už mám doma. V dosavadním stavu odjezdím zbytek sezóny a pak se uvidí, co pomalu půjde povyměňovat.

Nechť je tento příspěvek varováním pro podobný telata, co si myslí, že je z nich druhej Rossi.

Zdar.

Pedl (178) napsal 31.12.2017 v 20:27

Jo docela klasická nehoda Já lehnul s každou motorkou

Dekker.dave (15) napsal 31.12.2017 v 15:05

@baron_FoX Padáky mám, od SW Motechu. Tady šlo o to, že motorka se zastavila o sloupek svodidla.

baron_FoX (9) napsal 31.12.2017 v 14:06

Tak to zamrzí. Hlavně že si celej.
Škoda žes neměl padáky, ty by něco určitě zachránily.

Dekker.dave (15) napsal 24.09.2017 v 10:41

@Behysek To jo, nechal jsem se trošku strhnout tím, jak dobře to šlo a tempem, co kámoš nasadil.

@milan1963 To mrzí, a jak jsi dopadl? Já měl to podobný před dvouma rokama a lízal jsem se z toho rok

@MaxMI16 Žádnej proslov ani nebyl. Snad už se to objede bez nějakýho karambolu nebo klouzání

MaxMI16 (4) napsal 24.09.2017 v 09:25

U toho proslovu co jsi si musel doma vyslechnout bych být nechtěl No dávej si bacha ležení ve špitálu není nic moc to oba dobře víme Tak už žádný nehody

milan1963 (272) napsal 23.09.2017 v 18:37

Taky mně to letos potkalo, ale už je to v pořádku. Musíme opatrněji, i když - mně srazilo auto jedoucí z cvedlejší...

Behysek (28) napsal 23.09.2017 v 11:56

Ty na to máš štěstí, aspoň že tentokrát bez následků na těle. Tak příště s větší opatrností, chlape.

• Křest 09 Mejtem

Dlouho jsem nic nevypotil, takže spíchnu pár blábolů pro ty, co tady na to náhodně narazí. Po skoro dvou letech jsem se konečně podíval zpět na okruh ve Vysokým Mýtě, tentokrát už s MT09. Jenže to bych nesměl bejt já,

Vloženo: 20.07.2017
    Uskutečněno: 20.07.2017