Yuki Vice 250 (2008)

Vlastník jpprima
Vloženo 16.2.2017
Aktualizováno 11.6.2020

Povedená kopie Hondy. Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu nejezdil, jsem s ní spokojený.

První dojmy - Na dvěstěpadinu pěkný zátah odspodu, samozřejmě chybí výkon, ve dvou to opravdu není na pospíchání. Chce to víc točit, což k chopperu nesedí. Asi by to sneslo šestku (občas ji hledám)

Doplňky na motorce - Kožené brašny místo plastových
Třásně, chlasták

Po několikaleté pauze jsem začal pokukovat po nějakém stroji na vyjížďky po okolí. Už mi dávno není 20 a tak po žádném závodění netoužím.
Docela náhodou jsem narazil na rozebraný stroj s údajně drobnou vadou převodovky. Cena byla přijatelná a mně vyhovovalo, že si mohu motorku pomalu dát dohromady. Nakonec se ukázalo, že poškození převodovky bylo tak zásadní, že nezbylo než shánět jiný motor. Podařilo se sehnat nový, sice ne vodou chlazený, ale alespoň je o starost méně. Mezi tím, co jsem sháněl motor, byla motorka rozebrána, vše vyčištěno a znovu sestaveno. I když k poškození motoru došlo z důvodu kruté nedbalosti původního majitele, budiš mu ku cti, že až na pár drobností nic nechybělo a vše po vyčištění šlo použít.
Vím, že mnoho lidí nadává na čínské stroje, ale v případě Vice a Star - obojí Dadiw je, podle mých zkušeností zpracování na výbornou. Vše sedí, většina spojovacího materialu v nerezu - celkem kvalitní. Uvidíme co motor (nakonec jsem se dozvěděl, že tyto motory 253FMM montovala Jawa do Travel a Matesmoto je přestavoval na Kalifomii).
Vzhledem k tomu, že jsem zprovoznil až ke konci sezony, zatím najeto 2500 km vetšinou po okolí Poděbrad a krásný výlet s manželkou v Českém ráji.
Pro začínající jezdce bych řekl výborný stroj, i když vzhledem k více položené přední vidlici hůř ovladatelný při pomalejší jízdě. (široké řídítka, která jsem původně počítal vyměnit jsou na místě)
Zajímalo by mne, kolik jich tady YUKI prodala a kolik jich ještě jezdí.
11.6.2020
Ač nám s manželkou udělala mnoho radosti a nikdy nás nenechala ve štychu, navíc ji znám snad do posledního šroubku, vzhledem k tomu, že 2 motorky nechceme je momentálně k prodeji.

Viper54
Viper54 napsal 20.02.17 v 14:39 10b.

K padesátinám jsem si koupil Yuki Vistu 125 a drandil jsem jí pět let bez problémů,tak vím,o čem píšeš,čína není špatná.Tak ať Ti slouží a užívej si s ní

žižala.
žižala. napsal 18.02.17 v 11:50 10b.

Supr čopřík.

Scalio
Scalio napsal 18.02.17 v 08:25 10b.

mašina na pohodu

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 17.02.17 v 23:49 10b.

Pěkná mašina ,přeji pohodu v sedle.

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 17.02.17 v 15:50 10b.

Vážně vypadá jako silnější stroje a vzhledově pěkná motorka...