Jawa 250 Pérák (1953)

Vlastník Krajda
Vloženo 16.5.2007
Aktualizováno 5.10.2011

Československý haryk :) Moje první a nejoblíbenější motorka. Po dědovi, sedlo z 500 OHC, sklo z oktávie. Najeto nespočet km (rodinný vagón), ale kromě provozních náplní vše v původním (překvapivě dobrém) stavu. Prostě super svezení!

Cesty: Najezdil jsem na něm už tak 15 000 km a nikde po cestě jediná porucha. Než jsem si pořídil 640ku, jezdíval jsem během léta 2 roky do Prahy. Za hezkého počasí jezdím po okolí a vychutnávám krásy Vysočiny. Často taky jezdím na různé motoristické akce s humpoleckými veteránisty, jízda v koloně prastarých vozidel, to je zážitek!Pohodová jízda, 60 km/h, motor dělá prd...prd...prd..., zvuk jak přidušenej vrtulník, ale nechá se z něj vytáhnout až skoro stovka. Svezení na pérákovi bych doporučoval všem, ten pocit je naprosto neopakovatelný!

Marty68
Marty68 napsal 18.10.12 v 09:12

měl jsem několik let,skvělý stroj,ovladatelný,pružný a designově lahodný...nej legenda...škoda že už není..s tímto sedlem kolem nás jezdíval dolesa s jedním hajným léta..za desítku...

herbelife
herbelife napsal 28.02.12 v 14:56

perfektni strojovna

PMriders
PMriders napsal 04.08.10 v 14:21

krasna

sidar
sidar napsal 07.05.10 v 21:57

nádhernej kochačkovej samorost, ve Vysočinských točkách musí být jak ryba ve vodě. Při jízdě na nízkým posezu a s vlaštovkama v rukách musí bejt srdeční. Tak ať přináší jen radost
10b

MaChoL
MaChoL napsal 02.02.10 v 23:42

Péráček, krásný lidový stroj !! Hlavně ho neprodávej Jinak hodně št'astných kilometrů plných obdivů od ostatních lidí Ti přeju Jednoznačně dávám za 10