Honda VFR 1200X Crosstourer (2013)

Vlastník accumulator
Vloženo 8.1.2017
Aktualizováno 26.4.2017

Krásná, pohodlná, stvořena k cestování.

Honda VFR 800X Crossrunner: Menší výkon na cestování ve dvou s bagáží.
Yamaha Tracer 900: Málo pohodlí na dlouhé cesty.

První dojmy - Ujeto zatím 100 km v -2 stupních, takže nemůžu moc hodnotit. Motor perfektně táhne už od cca. 2500 - 3000 otáček. Pohodlí na delší trasy bude určitě na jedničku.

Motorku bych doporučil pro - Není z nejlehčích a celkem to jede :-) Takže určitě ne pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty Oxford, padáky Givi, topcase Givi.

Po Hondě Crosstourer jsem pokukoval už delší dobu. V hledáčku byl i Crossrunner, ale bál jsem se výkonu ve dvou lidech s naloženými kufry. Zatím najeto 100 km v mrazu, takže hodnotit jízdní vlastnosti v -2 stupních a na sjetých gumách nelze. Trochu jsem se zalekl spotřeby. Při skoro předpisové jízdě ukázal palubní počítač 6,3 litru. To mi přijde celkem dost. Tak uvidím Budu jezdit pouze silnice, tak Crosse obuju do sportovně cestovních pneumatik Dunlop Roadsmart III, se kterými jsem byl na CBFce maximálně spokojený. Budu pořizovat hliníkové kufry Givi Trekker Outback a v plánu je laďák.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.07.17 v 22:51 10b.

Samíc
Samíc napsal 26.04.17 v 15:14 10b.

Moc pěkná Honda

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 12.01.17 v 16:44

Určitě se sjedeme A taky jsem si říkal, že se na tuhle mašinu přechází z CBF1000 nějak podezřele často Asi je to nějakej přirozenej vývoj, nebo co! Zatím jsem na ní jel jen krátce a ten posaz je skutečně majestátní. Dojel jsem nějakýho kluka na třiapůli a měl jsem pocit, že na něj koukám z kombajnu! Ježíš, já se těším!

accumulator
accumulator napsal 10.01.17 v 11:50

Jel jsem předpisově kvůli počasí a hlavně jel přede mnou kamarád s autem S tím srazem to není vůbec špatný nápad Už aby bylo přijatelné počasí...

Wurst
Wurst napsal 10.01.17 v 10:43 10b.

Pánové, tak jsme tu se Všudezdejším už minimálně tři, kteří přešli z CBF1000 Jinak dle mých zkušeností by si se měl při předpisové jízdě úplně bez problémů dostat pod 6 litrů, počítám lehce nad 5. Cross je hodně citlivý na plyn, jakmile zataháš, poznáš to rychle i na spotřebě, která proti CBFku bude určitě vyšší, ale pocity z jízdy jsou úžasné!! Každopádně předpisově na Crossovi určitě dlouho jezdit nevydržíš. Já snad akorát, když jedu s manželkou, která za mnou jede na SH125, které víc jak 100km/h nevytáhne Průměrná spotřeba se mi pohybuje někde kolem 6,2l, ale opravdu záleží na tom, jak za to taháš. V tvém případě byla vyšší spotřeba při předpisové jízdě určitě způsobená nízkou venkovní teplotou.
Každopádně dobrý nápad od Všudezdejší, že bychom se mohli v létě někde sjet a vyrazit na společnou projížďku...
Přeji mnoho šťastných kilometrů!