Benelli BN 251 (2016)

Vlastník robie46
Vloženo 26.8.2016
Aktualizováno 26.8.2016

Prostě Benelli, italská tradice

Motorka koupena od FIRMA:HALE (Praha 7-Holešovice) - Ukázkový prodejce - spolehlivost, ochota, přístup, profesionalita

Benelli BN 302: zabírá až od 6.5 tis ot., do města dostačuje BN251, o cca 30 tis dražší, dvouválec

První dojmy - Motorka padne každému do ruky, i mě s mými 185 cm je motorka pohodlná a necítím se, jako bych seděl na nějaké menší kubatuře. Jednoválec nádherně zabírá již od spodních otáček. Líbí se mi již v základu LED blinkry, výstražné, LED zadní světlo, ukazatel zařazené rychlosti, trip A, B - opravdu pěkné designové zpracování

Motorku bych doporučil pro - začátečníci a začátečnice ale i jezdci, co už nechtějí lítat přes 200 km/h

Doplňky na motorce - zrcátko, závažíčka v řidítkách, polep ráfků

Jízdní vlastnosti jsou velkou předností této motorky - je pohodlná, lehká, mrštná, kam chcete, tam jede.
Doveze Vás spolehlivě nejen po městě ale i po okolí a i ke spokojenosti ve dvou.
Prostor pod zadní sedačkou je tak max na lékárničku a nářadí a to ještě opravdu na těsno.
Spotřeba je úžasná, mezi 3,5 - 4 l na 100 km a to je při velké nádrži opravdu super, jelikož takhle spokojeně přejedete celou ČR.
Již jsem absolvoval jeden menší výlet - Praha, Vídeň, Bratislava a zpět v jednom dni, takže 800 km včetně klasických pauz přežila bez újmy .
Cestovní rychlost kolem 130 km/h není problém. Lze s ní kvůli omezovači jet i cca 150 km/h ale proč jí trápit chudinku, když je tak nahá.

SkidOV
SkidOV napsal 09.05.20 v 10:01 10b.

150km/h bych na ni nezkousel, nevim uz kolik jsem presne jel kdyz jsem zkousel maximalku, ale diky zasahu omezovace se mi bloknulo do smyku zadni kolo. At dlouho slouzi.

pajapaja
pajapaja napsal 07.08.17 v 01:35 8b.

hezká

robie46
robie46 napsal 01.09.16 v 11:29

@bledemon vibrace jsem očekával, ale musím říct, že na jednobuch to skoro žádné vibrace nemá. Chod motoru je kultivovaný už od 3,5 tis až do omezovače takže taktéž za mě velké plus. Opravdu si s touhle motorkou v Benelli pohráli. V Asii jich jezdí strašně moc, přeci jen to tam mají za poloviční cenu

bledemon
bledemon napsal 01.09.16 v 10:35 10b.

zajímavá. co vibrace, škubnutí plynu z nízkých otáček, chod motoru v malých rychlostech-otáčkách, spojkuje se? Dík.
To zrcátko se asi policii líbit nebude

Michal_KA
Michal_KA napsal 26.08.16 v 18:31 9b.

HEZKA...vypada ako prezleceny KTM Duke ale ta t voja ma aj "skutocny" vyfuk. Super !