Honda CX 500 (1982)

Vlastník Qítko15
Vloženo 17.8.2016
Aktualizováno 17.8.2016

Honda CX 500 Eurosport custom - lehce upravená klasika

První dojmy - Při koupi rozhodovala nízká cena. V západní Evropě jich je hodně za pár korun, u nás jsou ceny bohužel nesmyslně vysoké :-( Podle mě je to motorka je to nehezká, polatná době vzniku, přezdívka pumpa na sr...ky hovoří za vše :-))

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře kterým nevadí hmotnost 200+ a mají rádi japonskou klasiku - ideální stroj.

Doplňky na motorce - Na motorce bylo tolik "doplňků", že jsem se rozhodl pro redukci. Teď je konečně vidět krásný motor a můžu s ní mezi lidi.

Motorka je robustní konstrukce, páteřový rám se přesto za jízdy trošku kroutí, motor s gyroskopickým efektem občas cukne do strany, nic hrozného, spíš zábava. Přední řtyřpístkové brzdy jsou vzhledem k rychlostem do 150 km/h dostačující, funkce anti-dive přední vidlice lze regulovat dle libosti. Přední vidlice je od r.v.1982 silnější, no upside down to neni ). U zadního tlumiče trošku postrádám seřízení útlumu, ale co bychom chtěli od veterána že. Po 70 t. km už rozvodový řetěz dřel o blok, doporučuji měnit nejpozději do 60ti. Válce nepotřebovaly výbrus, písty i kroužky také o.k. tipl bych to na dalších 50 t. bez větších investic. Jedna vačka byla bez vůle a je lehce vydřená, po přebroušení zatím klid. Výhodou typu "E" je, na rozdíl od předchozích typů, absence problémů s vodní pumpou a zapalováním, taky má aut. napínák rozvoďáku.

Kewin
Kewin napsal 23.10.16 v 07:46 10b.

Za tvoji upravu dávám 10b moc pěkný

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:06 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

Kreuz88
Kreuz88 napsal 24.08.16 v 21:28 10b.

Krásná práce

Petr45
Petr45 napsal 24.08.16 v 12:54

pěkné

dzonnek
dzonnek napsal 24.08.16 v 09:59 10b.

Tudle tu motorku jsem si chtel kupovat pred 7mi lety. Porad se mi libi. Jen by me zajimalo kde soudruzi z Japonska brali inspiraci na ulozeni a konstrukci motoru