Piaggio X10 500 (2014)

Vlastník Tomlon
Vloženo 17.8.2016
Aktualizováno 23.9.2020

Líbivý design, dostatek výkonu, velký odkládací prostor. Krásný maxi skútr.

Motorka koupena od Milda501 (Plzeň 3-Jižní Předměstí)

Aprilia SRV 850: není tak praktická jako Piaggio
BMW C 650 GT: vysoká cena

První dojmy - Skútr má výborné jízdní vlastnosti. Zajímavé je elektronické nastavení podvozku, krásná palubní deska, dostatečně velké a pohodlné sedlo. V kombinaci s velkým přídavným kufrem je to doslova stěhovák ale maximálně pohodlný.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo nikam nespěchá a chce se v pohodlí kochat krajinou

Doplňky na motorce - Kufr Givi Maxia
Vyhřívané gripy oxford
Držák RAM na navigaci Garmin
Navigace Garmin Zumo
Slidery Dr.Pulley
Tutistické plexi Kappa

Chtěl jsem si koupit po dvou skútrech o obsahu 125ccm něco většího a pohodlnějšího. Něco s čím by se dalo v pohodě jezdit i na delší výlety. Ne že by to na 125 nešlo, ale není to ono. Piaggio X10 se mi líbilo na první pohled, pohodlí, design, jízdní vlastnosti. Zatím ho mám týden a najeto cca 500km a jen spokojenost.

edit:
Tak po cca 5 000 najetých kilometrech stále spokojenost. Jak už jsem psal je to maximálně pohodlný skůtr. Ani po několika stovkách km člověk není unavený. Motor má dostatečný výkon na váhu stroje a není problém jezdit i velmi svižně. Doplnil jsem vyhřívané hefty Oxford, aby mě nezábly ruce a držák s navigací Garmin.

Také proběhla výměna pneumatik z původních Sava Diamonds na Metzeler FeelFree Wintec, které jsou výborné i pro chladné dny.

Poslední "tuning" turistické stavitelné plexi Kappa a válečky Dr. Pulley.

S pnovým plexíke se pořád tak nějak sžívám. Nemůžu si najít tu správnou polohu deflektoru. Nízko to moc nefunguje, vysoko zase koukám přes něj. Nevím nevím.

Zato slidery Dr. Pulley to je jiná káva. Fungují bezvadně, Myslím, že jsem s nimi dosáhl podobného efektu jako s novým variátorem, zato za zlomek ceny. Zrychlení na 100km/hod je lepší cca o 1,5s a výrazně ubyly vibrace motoru. Super.

Deník motorky, tankování, náhradní díly

Tomino77
Tomino77 napsal 28.10.17 v 15:50 9b.

Vypadá hodně pohodlně, tak hodně parádních kilometrů.

Kathedra
Kathedra napsal 16.05.17 v 21:11 10b.

Se svou X9 205 Evo jsem sice moc spokojený, ale tohle je fakt nádhera. To bych jednou také rád...

kobra33
kobra33 napsal 03.05.17 v 20:44 10b.

Krásný koráb, pořádně velký Gratulace, ať slouží...

Jarous65
Jarous65 napsal 13.03.17 v 10:40 9b.

Je to obří Krasavice...

mokomido
mokomido napsal 24.08.16 v 04:28 10b.

Krasavec,ať slouží ...