Jawa 250 Pérák (1947)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 11.8.2016
Aktualizováno 11.8.2016

Jawa 250 pérák z roku 1947 tkz. FJ

První dojmy - Koupen 16. 8. 2014 za 7 000 kč od kamáráda. (poslední fotka) Je to František Janeček, první provedení péráka. Blatníky bez lemů (lem dovnitř) průměry brzd 150 mm, a všechny díly jaké tam patří a vše značeno znakem FJ.

Po prvním ohlédnutí jsem si říkal že je to stav bohužel už jen na komplet renovaci, protože motor úplně zarezlý, Při rozebírání se rozlámalo spojkové víko a praskla vložka válce. Podařilo se mi naštěstí sehnat zánovní po výbrusu i s kompletní pístní sadou. Motor je zatím polorozebraný na stole, na něm udělám kompletní generálku. Prozatím jsem koupil jiný motor (rok 1949) vytažený z pojízdného traktůrku. Hned druhý den motor zavrčel.Motorku jsem kompletně rozebral a jednotlivé díly očistil, popřípadě opravil a rozleštil pastou na staré laky a motorku začal zase postupně skládat. Z předního blatníku jsem odbrousil napájené boky. Chybějící díly jsem sehnal, v původním stavu, takže na motorce vypadají původní, až na nosič který byl opískovaný a měl na vzpěrách navařený "U" profily, které jsem odbrousil, ale budu stejně shánět jiný v původním stavu a tento pošlu do světa. Vše není na fotce, ale momentálně chybí už jen odklopný díl zadního blatníku a parabola předního světla. (pokud by někdo měl, tak se ozvěte, koupím) Problém je s předním kolem, který budu muset také vyměnit, protože ráfek je prorezlý na skrz a dále sehnat správnou zadní pneumatiku. Motorka se ponechá v tomto stavu, jak jen to bude možné, zrenovovat se může vždy. Generálku provedu pouze po technické stránce, aby byl stroj pojízdný a pln funkční.

Milan1963
Milan1963 napsal 17.12.16 v 14:28 10b.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 24.09.16 v 22:04 10b.

Je na ní hodně práce ale asi bych šel do renovace má už hodně za sebou.

Dolin
Dolin napsal 18.08.16 v 14:43 10b.

Rohlíku paráda!!!