Honda XL 650V Transalp (2001)

Vlastník Culda01
Vloženo 22.7.2016
Aktualizováno 25.7.2016

Hned jak jsem si udělal v jednadvaceti papíry na velkou motorku, začalo šílenství ohledně výběru stroje. Výběr padl na alpa a ničeho nelituji.

První dojmy - První dojmy byly skvělé!! Motorka byla zakoupena v motobikes bylany a vypadala jako nová.. Žádné kosmetické vady,v dobrém stavu (řetězovka ,brzdy,pneu) a perfektně vyčištěna jako všechny stroje u nich v obchodě.. Proběhla zkušební jízda a nebylo co řešit.

Po jawe 350,640 jsem se ocitl na úplně jiné planetě.. Už žádný kouř a smrad m2t ojeje.. Žádné obavy, jestli člověk dojede, nebo nedojede.. Konec věčnému rýpání v motorce.. Prostě jen čirá radost z jízdy.. Motorka mi okamžitě padla do ruky, jako bych na ní jezdil celý život.. Na enduro krásně ovladatelná a neutrální motorka.. A ten motor!! Na dvouvál sametový motor s lineárním průběhem výkonu.. Jenže.. Právě motor časem rozhodl, že musím moto vyměnit za většího bráchu(varan). Po čase se mi neustále dralo do mysli, že by mohla motorka mít o pár koníků navíc. A tento pocit mě už neopustil.. U varana tyto myšlenky nemám, ale zase motor není tak sametový jak na alpovi a musel jsem si na něho celkem zvykat.. Připadá mi výrazně ucukanější.. Nicméně si myslím, že je to skvělá motorka a kdo ji nechce na cestování ve dvou,ale spíš na dení ježdění, tak chybu rozhodně neudělá.. Dnes bych jí bral jako druhou motorku.. Na alpovi jsem jezdil pořád, do obchodu po městě atd..U Varana už docela rozmýšlím, jestli to má cenu tahat z garáže.. Take asi tak

radek89
radek89 napsal 29.07.16 v 12:42 6b.

Taky nedám na TA dopustit ale s výkonem je to horší natož ve dvou i s nákladem Doma už je sice silnější stroj ale s TA se mě loučit nechce ale budu muset

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.07.16 v 19:11 10b.

Opravdu povedenej stroj
Taky jsem přes Afriku přešel na Varana
Ale je fakt že Tranďák je takovej víc hravej a kochací a když se obuje tak projede vše