Triumph Tiger 800 XR (2016)

Vlastník palef
Vloženo 21.7.2016
Aktualizováno 26.7.2017

Cestovní enduro s tříválcovým motorem.

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br

Suzuki DL 1000 V-Strom: Litrový dvouválec mi při zkušební jízdě úplně nesedl. Možná by to chtělo odjezdit více kilometrů, ale i výška sedla je na mě dost vysoko. Navíc stojí podobné peníze jako Triumph, ale s mnohem horší výbavou.
Yamaha Tracer 900: Nedostal jsem se oběma nohama na zem.

První dojmy - Tigera jsem měl vyhlédnutého dlouho, ale nechtěl jsem nic uspěchat a vyzkoušel si i jiné značky, abych se vrátil k Triumphu. XC variantu jsem nezvažoval, protože do terénu nejezdím a protože jsem měl obavy z 21 palcového kola. První jízda mi sedla dobře. Motorka se krásně vodí, je snadno ovladatelná s pohodlným vzpřímeným posezem. Ve verzi XRt je vybavena mnoha doplňky, takže se konečně můžu nechat rozmazlovat vyhřívanými rukojeťmi :-)

Doplňky na motorce - Padací rám (SW-motech), zvýšení řidítek (SW-motech), kryt motoru (ALU-milanek), horní a boční kufry (ALU-milanek), rozšíření bočního stojanu (SW-motech).

Vyhovuje mi výkon stroje, který je pro mě dostatečný. Posez je pohodlný, nemusím se krčit a štít funguje dobře (jeto zatím nejvíc 130 km/h). Stroj oplývá mnoha doplňky, které určitě ještě ocením. Původně jsem nechtěl nic s přemírou elektroniky, ale dnes už není moc zbytí. Jízdní režimy snad více ocením v budoucnosti. Spotřeba se zatím pohybuje kolem 5 litrů.

Update 2. 9. 2016
Cena servisu po zajetí motorky byla cca 2000 Kč.
Vyzkoušel jsem offroad režim na rozbíté polňačce a zvládl jsem to já i stroj

Update 26. 7. 2017
Roční servis stál cca 1600 Kč. Za rok se nevyskytly žádné závady, takže šlo hlavně o výměnu oleje. V 99 % používám režim Road a spotřeba se ustálila na 4,5 l/100 km.

pxrao
pxrao napsal 06.02.17 v 13:45 10b.

krásna a super moto

boucek69
boucek69 napsal 28.07.16 v 21:15 10b.

Anglan super

1Dochtor
1Dochtor napsal 28.07.16 v 07:59 9b.

Triumph je super, obzvlášť se mi líbí tyhle cestovní endura

findejs1310
findejs1310 napsal 28.07.16 v 07:41

Tygřík vypadá fakt nádherně a ta červená mu sluší

Torquis
Torquis napsal 26.07.16 v 13:02 10b.