Honda NC 750X (2016)

Vlastník Stengo
Vloženo 15.6.2016
Aktualizováno 4.3.2017

Motorka na každodenní cestování, pohodová, nezáludná, sice žádný "trhač" asvaltu ale s dostatečnou silou v téměř každé situaci.

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová)

Suzuki DL 650 V-Strom: Poněkud těžkopádná
Kawasaki Versys 650 ABS: Kratší rozvor, jinak nádherná motorka.

První dojmy - Padla mě do ruky okamžitě a i při hmotnosti 230 kg se díky nízko položenému těžišti jeví tak o 60 kilo lehčí. Super zvuk (pro mě) umí být tichá, ale i hřmotný bublák. Nelíbilo se mě vrzající sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji tomu, kdo hledá "levnou-velkou" motorku na výlety, ale i každodenní ježdění do práce a nepotřebuje jiným dokazovat kdo má větší, silnější dá 300 a sjede za sezonu troje gumy.

NC750X DCT jsem si vybral protože jsem chtěl motorku "na pohodu" a cestování s přihlédnutím k pořizovací ceně a provozním nákladům.
Zatím mám najeto jen něco přes 1000 km, ale už můžu něco málo napsat.
Jízda je opravdu pohodová, motorka krásně drží směr a je nádherně ovladatelná posez výletní ( možná nohy kdyby byly víc narovnané bylo by to dokonalé).
Motor i přes svoji velikost bojuje celkem srdnatě a od 2500 ot. se tváří že má o 15 poníků víc.
Převodovka DTC funguje parádně, jenom se občas přistihnu že před kruháči mačkám spojku která není a hážu kvalty do prázdna
Jenom tomu programátorovy z Hondy co pracoval na ECO režimu převodovky D
bych dal pár facek a motor by se určitě přidal.
Trošku jsem se bál jednoho subtilního kotouče vpředu a miniaturního kotoučku vzadu, ale bez problému fungujou a na tuto motorku stačí (nevím ještě co budou říkat až plně naložím motorku).
Podvozek je pro mě bohužel velkým zklamáním, předek jěště ujde, ale co se děje vzadu na příčných nerovnostech ve spojení s naomak měkkým jinak tvrdým sedlem.. mám pocit že sedím na žebřiňáku u adventure motorky je to prů..(budu doufat že sedlo časem změkne a tlumič "zvláční")
Úložný prostor paráda, už v základu máte kufřík místo nádrže na přilbu a pár drobností ( tašku s nákupem nebo notebookem). Taky to byla jedna z věcí při výběru této motorky.
A nakonec spotřeba... SPOTŘEBA ? Co to je?
Neuvěřitelná. Dlouhodobý průměr na najetých 1000 km 3,3 l / 100 km !
A to rozhodně nejezdím jako zahrádkář.

Hikafima
Hikafima napsal 15.05.17 v 10:27 10b.

Nádherná . A ta barva je TOP . Neviděli jsme se u UNIHOBBY ve Valmezu? Jsem chrochtal nad tou modrou

Henry02
Henry02 napsal 23.03.17 v 11:40 10b.

Moc pěkná , mám ji objednanou v manuálu. Bohužel dorazí až koncem května .

čzťák
čzťák napsal 05.03.17 v 13:04 10b.

Tak mám takový pocit, že jsme se včera potkali u Buňce... pěkná barevná kombinace, mašina na pohodu

Ivossek
Ivossek napsal 05.03.17 v 08:31 10b.

Ahoj a vítej v NC klubu. Přeji Ti mnoho šťastných a bezpečných km.

Samíc
Samíc napsal 04.03.17 v 22:43 10b.

Moc pěkná, modrá ta jí sluší.
Já s ní jsem taky spokojený.