Honda NTV 650 Deauville (2001)

Vlastník exidaco
Vloženo 13.6.2016
Aktualizováno 13.6.2016

Moto, na které člověk musí dospět .. není to o rychlosti, adrenalinu, ale o pohodě a cestováni..

První dojmy - První dojem byl ... WAU ... konečně něco, co jsem hledal ...Dostatečně pohodlné na dlouhé cesty, dostatek prostoru a hlavně klasika - 2 válce + kardan :). První km a já věděl, že si budeme rozumět..

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy, Gipro - ukazatel zařazené rychlosti, šité sedlo, velké boční kufry, Givi Maxia s integrovaným brzdovým světlem, magnetický tankvak, cestovní plexi MRA s deflektorem,, USB zásuvka, držák navigace, moto navigace - takhle jsem ji již koupil a jsem za to předchozímu majiteli vděčný.

Po ježdění na enduru (Suzuki Freewind 650), maxi skútrech (Aprilia Atlantic 500, Yamaha T-max500 ) jsem konečně našel kompromis mezi moto a skútrem.. Na enduru chyběly úložné prostory, na skútru nádrž mezi koleny, možnost řadit a hlavně větší kola na naše "super" silnice... Deauvilka tohle dokonale splnila.

Deauvilka je zvláštní kategorie moto - názory na ní se hodně liší - kdo ji má, nebo měl, bude mít odlišný názor jako někdo, kdo ji jen viděl, nebo o ni jen slyšel. Není to moto pro mladé jezdce, co hledají výkon a adrenalin, Je to pro lidi, co už chtějí jezdit na pohodu a užívat si jízdu v pohodovém tempu v rámci povolených limitů :). Přesun po dálnici pro ni není žádný problém, i když při plném naložení a ve dvou by se nějaký ten koník navíc hodil :). Deauvilka má ráda klasické silnice a nějaká ta nerovnost jí nedělá větší problémy. Ve městě to už není jako na skútru, ale jde to také.

Dva kotouče vepředu zastaví moto celkem s přehledem. Předek se při brzdění moc nepotápí a tak člověk nevypadá, jakoby jel na houpacím koni :).

Kardan na moto je super věc - odpadá neustále mazání a čištění řetězu.

Osobně mně potěšily integrované "padáky" - příjemná vychytávka výrobce.

Pohodlí na moto je k nezaplacení (i díky sedlu šitému na zakázku). Každý má představu o pohodlí na moto jinou - mně Deauvilka vyhovuje a můj "baťůžek" je taky moooc spokojen :). Ani při vyjížďkách nad 300 km není cítit "rozlámanost" a nadměrná únava. Shrnuto - Deauvilka byla pro cestování postavena a tuto funkci si plní na jedničku.

Jirka_CV
Jirka_CV napsal 28.04.18 v 20:35 9b.

Pěkná

holtík
holtík napsal 14.06.16 v 16:16 10b.

Co k Hondě dodat. Snad jen že si zaslouží deset bodů.

kuzmič
kuzmič napsal 13.06.16 v 23:08 10b.

Nesbírá body výkonem, ale spolehlivostí a nenáročností ... měl jsem ji rád...

zeke11
zeke11 napsal 13.06.16 v 22:44 10b.

Pěkný cesťáček... Tak ať slouží...