Yamaha FZS 600 Fazer (2001)

Vlastník Facer6
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 16.4.2016

Můj splněný dětský sen, bez kterého se dlooouho neobejdu.

První dojmy - První dojmy byly asi takové - ty krááávo, to jede jako hovado!!! Měl bych asi ubrat, ať to hned nerozsekám a nezabiju se!!! Dobřeee, tak ještě jednou - hhhnnn hhhnnn hhhnnn ty krááávo!!! :-D

Doplňky na motorce - S "padáky" a vyšším plexi jsme Fazera už koupili.
Já jsem koupil doplněk, který samozřejmě nesměl chybět, a to byl výfuk od Leo Vince , který tam už v minulosti byl od prcka123, ale ten ho při prodeji sundal.
Dále držák kufru a kufr s opěrkou od Givi, chromové závažíčka Barracuda a hlavně překrásně přešité sedlo jistého velmi šikovného Ládina

V plánu mám nové plexi - stejně vysoké ale se zahnutým vrcholem, pro lepší odvod vzduchu nahoru, dále delší zrcátka z faceliftového modelu a možná jiná řídítka, abych měl rovnější pozici a s tím spojené stavitelné páčky.

Stejně jako o mé první velké motorce, tak i o těchto Fazerech je zde napsáno kvantum, takže opět to bude docela zevrubné, trhat zde rekordy v hodnocení nepotřebuji k životu

V recenzi o Jawě jsem popsal, jak jsem se k motorkám dostal a po dvouleté pauze jsem si mohl pomocí přítelkyně splnit dětský sen - začala se vybírat mašina!
Jedničkový Fazer před faceliftem byl prostě jasný, rok buď 2000 nebo 2001 a barva také, buď zlatá nebo červená. Financí ale na nákup moc nebylo, takže se hledalo mezi nejlevnějšími a tam se také našlo.
Zde v motoinzerci se našel červený adept poblíž Plzně. Na fotkách vypadala celkem k světu, cenovka v té době (2011) byla uvedená 35tis., takže se zavolalo. Pán mi sdělil, že už má vybranou jinou motorku a že když si pospíším, sleví mi ještě 5tis.
Takže se hned v sobotu vyrazilo s tím, že přítel mojí mamky na ní kdyžtak odjede, protože jsem si v tu dobu ještě dodělával/otevíral papíry a protože vozejk jsme s sebou nebrali. Po cestě ale pán volá a ptá se právě na onen vozejk, protože si zrovna všiml, že z přední pneu asi už lezou dráty
Po příjezdu to nebylo tak hrozné, motor chytil na brnknutí, projel jsem ji (viz. "první dojmy" ), plácli jsme si a jelo se domů (za ty prachy, no neber to! ).
Bylo sice mokro, ale jelo se po dálnici, takže se to prý dalo

Fazer asi týden stál, mezitím jsem si "dootevřel" noty, koupily se obě nové pneu a hned se jelo přezout a na přihlášení. Sezónu jsme takhle odjezdili v tomhle stavu a další sezónu se mohlo investovat.

Jelikož byl Fazer opravdu za levno, tak mi bylo už při koupi jasné, že je ve velmi zanedbaném stavu a bude chtít nemalé investice, ale alespoň budu vědět, co se na něm vše bude opravdu dělat, protože si ho plánuji nechat velmi dlouho.

Takže se postupně po sezónách dělal servis:
- v Moto Prestige olej s filtrem, zadní brzdové destičky, brzdovka, ventilové vůle, řetězovka, opravilo se upevnění nádrže, vyměněný chladič (sice jetý ale rozhodně v mnohem lepším stavu než původní), opraven "krk" řízení, protože byl na kaši a docela zatuhlý, a pro jistotu se vyměnila zadní pneu, protože byla opravovaná po defektu.
- v Moto Ulrich uděláno také olej s filtrem, nové náplně v tlumičích a hlavně nové přední kotouče s destičkama, brzdovkou a s předním kolovým ložiskem, které se úplně rozpadlo - tohle jsem věděl, že mě bude čekat, protože již od koupi při brzdění předek "kopal" do řídítek.
- nyní (sezóna 2016) v Ymoto na Vrbovce vyměněny opět obě nové pneu - koupil jsem Pirelli Diablo Rosso II a vyměněn rozvodový řetízek, který se už začal ozývat rachtáním - taky už na to v 70tis. km měl nárok

Časem chci ještě opravit/vyměnit vypálenou parabolu.

S Fazerem jsem opravdu velmi spokojený, je to úžasně ovladatelný polykač kilometrů a skvělý tahoun. Častěji jezdíme ve dvou a s kufrem s čímž nemá sebemenší problém a když jedu sám, tak si užívám (pro mě) dech beroucí zátah motoru. Ten pocit, když se otáčky přehoupnou přes 6 tisíc, vy začínáte cítit jak se motor probouzí a od 8 tisíc otáček až do červeného pole se vám snaží utrhnout řídítka z ruky je k nezaplacení

Prostě jsem si už v dětství vysnil ten pravý stroj

Pár let po koupi jsem zde našel před-před bývalého majitele našeho Fazeru - prcek123

spanys
spanys napsal 26.11.21 v 10:30 10b.

luxus

prcek123
prcek123 napsal 05.09.18 v 15:39

Barvy: ta červená je X-mas candy red z lackboerse.de, černá je běžně dostupná 199 Mercedes

prcek123
prcek123 napsal 05.09.18 v 15:30 10b.

Nostalgicky jsem na něj zavzpomínal, zkusil projet registrace a našel
Pěkně se o něj staráš, užívej.

N4m3les5
N4m3les5 napsal 18.02.17 v 12:43 10b.

To je krasavec

Facer6
Facer6 napsal 24.04.16 v 19:09

Děkuji za reakce
Blinkry asi nechám origo, protože nějaké ledkové se k ní nehodí, za chvíli to bude babička a to by k ní nešlo