ČZ 175/477 (1972)

Vlastník Johnny_B
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 27.9.2016

Motocykl ČZ 175 typ 477 rv 1972.

První dojmy - Motorka startovala, když jsem se chtěl rozjet tak zdechala, nedobíjela, neukazovala rychlost, zvonila a padala z ní pumpička. Byla odborně lakována žlutým sprejem a sem tam štětkou. Inu láska na první pohled.

ČZ byla zakoupena na podzim 2015 . Domů přivezena obytným automobilem (západo)německé výroby - byla už zima a nerad bych tlačil motku 30km domů. První cesta s motorkou tedy veskrze pozitivní.
Když stála v garáži, tak jsem nejprve opravil dobíjení (zapojením příslušných kontaktů), dobil baterku, nalil nový benzínu. Naposled před zimní pauzou nastartoval a zaplnil garáž kouřem dvoutaktního motoru poháněného benzínem ředěným M2T (mimochodem ten dostala naposled, přecházím na Mogul TS).
Když jsem se probral odstrojil jsem plechy a předal je odborníkům.
Plechy byly obroušeny a přes zimu nalakovány. Mezitím jsem zakoupil pár dalších blbostí jako: repasovaný tachometr (PAL do 140 km/h celkem problém sehnat), vzduchový filtr, gumu mezi airboxem a karburátorem, zrcátko, přepínače, palivový kohout, nový kryt zadního světla, zástěrku a odrazku, ať ČZ projde na STK. No a nesměly chybět samolepky, ať okolí pozná, co za pekelný stroj kolem nich právě proletěl a už mizí v dáli...
Jaro 2016 skládá se do kupy.
Co bude chtít dál se uvidí po prvních projížďkách. Tipuju, že gumy, které nejsou 40 let staré.

Seri34
Seri34 napsal 27.09.16 v 11:36 10b.

cooooooooooooooool

pedro2410
pedro2410 napsal 12.04.16 v 17:30 10b.

Už jich moc není, tak ji šetři

pp377
pp377 napsal 11.04.16 v 20:28 10b.

Moc pěkné vozítko. Gratuluji!

Twister1
Twister1 napsal 11.04.16 v 19:23 10b.

Pěkná Číza, přeju mnoho pohodových kilometrů