Honda CB 600F Hornet (2001)

Vlastník Radmenza
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 10.12.2016

Vloženo: 25.08.2016, Uskutečněno: 24.08.2016, Stav tachometru: 37215 km, Zhlédnuto: 5x

Byl jsem na projížďce s kamarádem, co měl třetí den skútra. Předtím už jsme byli cvičit na volném plácku, dnes jsem s ním byl na projížďce. Všechno dobrý, nejsložitější úsek jsme projeli (byť trochu pomaleji). Přijeli jsme k hlavní silnici, aby jsme se napojili. Ta křižovatka je taková blbá, do kopečka a ještě šikmo.
Odbočovali jsme doleva. Zastavím v křižovatce (první), koukám doleva - volno, doprava - volno. V tu chvíli si všimnu, jak se ke mně nebezpečně blíží ten skútr, vypadalo to, že mi narazí do předního kola. Zařvu na něj ať brzdí. Zabrzdil, ale díky setrvačnosti a té nahnuté plošině začal padat do leva. Takže na mě. No, lehli jsme všichni, naštěstí nás zrovna nikdo neviděl. Já měl zaklíněnou nohu mezi motorkou a skútrem. Nějak jsme se zvedli, pozvedali stroje, začal jsem ohledávat škody, které naštěstí nebyly v podstatě žádné. Akorát víko motoru se trošku škráblo, když jsem moto kupoval tak teda už škráblé bylo, ale úplně minimálně. No co, je to 15 let starý stroj, to už nikoho nepřekvapí.
Jenomže motorka nechtěla startovat! Měl jsem tam už málo benzínu, tak jsem přepnul na rezervu, ale stejně, měla divný zvuk, přišlo mi, jak kdyby nechytaly všechny válce.
No zkusil jsem to roztlačit, prvně jsem to vytlačil kousek zpátky do kopečka, ale z něj byla malá rychlost asi. Tak mě kámoš vytlačil na tu hlavní silnici, tam byl už celkem prudký kopec. Něco to dělalo, měl jsem pocit, jako by to chtělo chytnout, ale nechytlo. No pod kopcem jsem zastavil na semaforech a zjistil jsem, že já blbec mám vytaženej stojan. Tak jsme to ještě jednou roztlačili na rovince a chytlo to. Pak už startovala bez problému.

ras62 (3) napsal 25.08.2016 v 10:34

dobrýýý

• První sezóna ukončena & prodej

Tak první sezónu mám za sebou, zvládl jsem najet 11 tisíc kilometrů, Horneta jsem položil jen jednou a to když mě shodil na místě kámoš skútrem (nedávno jsem si všiml, že nejspíš z toho incidentu mám i trochu ohlou páčku

Typ: Reportáž
    Vloženo: 07.12.2016
    Uskutečněno: 07.12.2016
  • Seřízení karburátorů & nestartování

Ráno přijdu do garáže, nastartuji a jedu na zkoušku na rozšíření řidičáku na neomezenou. Ujedu asi 100 metrů a motorka přestane táhnout, chcípne. Jako by došel benzín, ale tím to nebylo. Už se mi to stalo asi před měsíce

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 09.09.2016
    Uskutečněno: 08.09.2016
  • Nová baterie

Baterka nejspíš dodělala, ve středu jsem normálně jezdil, ve čtvrtek ráno motorka ani neškytla, při pokusu o start zhasly světla i kontrolky... Už před tím jsem měl nějaké trable se slabou baterkou, tak jsem investoval 7

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.09.2016