Suzuki VL 1500 Intruder (2002)

Vlastník wencz
Vloženo 9.4.2016
Aktualizováno 24.6.2017

Vloženo: 26.06.2016, Uskutečněno: 26.06.2016, Stav tachometru: 32764 km, Zhlédnuto: 15x

Po návratu z Maroka jsem si mohl udělat pár dní volno a tak jsem na čtyři dny vyrazil po vlastech českých i na Moravu. Celkem jsem najel něco kolem 1100 kilometrů a díky tomu jsem se s motorkou definitivně seznámil. Byla to taková naše svatební cesta :)
Jel jsem ve verzi oneseater, tedy bez sedla spolujezdce, měl jsem tam mřížku a na ní kurtoval pomocí gumicuků válec. Po nějakém čase mi začalo vadit, že nemám oporu zad, tak jsem to vypodložil flaškami s vodou a přetáhnul pavoukem. Dobrý nápad!
Jezdil jsem převážně na výklopku, ale měl jsem přibalenou i otevřenou helmu, na kterou došlo při klidnějších pasážích, kde nešlo o rychlost, ani zdolané kilometry. Jinak výklopka funguje super, na dálnici si to bez ní neumím vůbec představit. Jelikož jsem frajer, tak jezdím bez plexi, což je limitující právě na dálnici při delších přesunech. Je to nepohodlné. Vlastně cokoliv nad 100 km/h je nepohodlné. A na dálnici jsem si vyzkoušel na jedné takové etapě i maximálku, což je něco kolem 170 km/h ale je to dlouhodobě nesnesitelné. Nicméně je dobré vědět, že tam ten výkon je.
Jinak 400 km/den mi přijde limitní, hodně to odnáší zadek, páteř a hlavně tedy kostrč.
Zjistil jsem i pár nedostatků. Předně se mi podařilo odhalit zdroj těch velkých vibrací, které mě tak překvapily na začátku vlastnictví. Nevím, co kdo vyváděl, ale pravý přední kotouč je zkroucený. Kontroloval jsem i destičky a pro jistotu nechám vyměnit úplně všechno.
Pak je tu palivo. Motor je docela háklivý na kvalitu benzínu. Nevím sice, čím to může být (seřízení karbců?) ale když jsem natankoval obyč benál, tak to kuckalo (pod plynem a bez to střílelo jak vožralej hajnej), škubalo, cukalo, prostě se to hádalo a nechtělo se tomu. Musel jsem hodně topit pod kotlem, aby to přestalo. Tankoval jsem leckde a úplně nejhorší byl prémiový benzín od OMV. Nejlépe reaguje na Shell V Power Racing 95. Dám si sem malou tabulku (všechno subjektivní pocity z jízdy, nic empirického)

1 Shell V Power Racing 95
2 Shell V Power Racing 100
3 Benzina – Verva 100
4 MOL – ten jejich prémiový 95
5 obyč natural 95 na neznačkové benzínce
6 OMV Natural 95
7 OMV ten jejich prémiový 95

Ápropo, spotřeba… primárně spotřebu na mašině neřeším, jde o zábavu tak to vypouštím, ale někde vzadu v hlavě mi bliká, že spotřeba se pohybuje kolem 8 – 10 litry, což mi přijde docela dost. I když, jde o tak velkou, těžkou a neaerodynamickou motorku. Ještě k jízdním vlastnostem. Vše v podstatě v pořádku, co je ale masakr, tak to je štěrk na silnici. Úplně nejhorší věc na světě je výplň díry asfaltovou emulzí a štěrkem. Zejména v zatáčce to dovede řácky potrápit.
Jinak mě na dovolené netrápilo nic a docela dost jsem si to užíval. Samozřejmě wow efekt, kamkoliv jsem přijel, tyhle mašina prostě budí pozornost, zejména když má Vance&Hines ale to je v pořádku… btw. Víc než ženský koukaj chlapi, pro ty je to jak magnet

Stav tachometru 20478 mil

starosta440 (0) napsal 26.06.2016 v 17:15

Vašku parádní. Musel jsi si to řádně užívat Jinak k té spotřebě, já jsem jezdil to Polsko za 5 litrů

milan1963 (272) napsal 26.06.2016 v 11:58

• Konečná...

Tak po více než roce jsme se rozloučili... Co říci závěrem? Asi, že jsem si tuhle motorku pořídil moc brzo... prostě jsem se na ní nudil. Mám rád dálky, dálniční přesuny a ano... trochu i tu rychlost... (s) Zažil jse

Typ: Prodej
    Vloženo: 24.06.2017
    Uskutečněno: 24.06.2017
  • Cestou necestou...

Jeden se ani nenaděje a další tisícovka na tachometru je pryč… i když… byla to trochu smutná tisícovka… už delší dobu je mi jasné, že spolu nevydržíme. Mimo pojížděk po Praze a okolí, kdy jsem po sezoně musel do servisu

Vloženo: 18.06.2017
    Uskutečněno: 18.06.2017
  • Končíme... asi... pro letošek...

Tak jsem si dal letos pravděpodobně poslední větší vyjížďku, žádné drama, jen takovou komínovku... ale hezky od rána do poledne. Byla to takové hezká tečka, za tím letošním rokem. Je to super motorka. Symbolický

Vloženo: 25.09.2016
    Uskutečněno: 25.09.2016