Manet M 90 (1949)

Vlastník motormichal
Vloženo 25.3.2016
Aktualizováno 12.5.2017

Dlouho jsem o něj usiloval, nakonec se povedlo.

První dojmy - Renovace bude dlouhá a profesionální.

Technicky zajímavý stroj. Nevím o jiné motorce, které by běhaly v jednom válci dva písty. Celkem slušný základ pro renovaci. Tuto budou provádět ve Veterán klubu v Banské Bystrici, kde jsou na to specialisté.
Půjde do původní tmavé zelené "Tundra", kterou někdo přestříkal v průběhu času na klasickou červenou.
Jak mi bylo řečeno, s motocyklem se nejspíš i závodilo. Jednak má dírky na tabulky, pak také jeden ze dvou náhradních motorů má prodloužený svod od karburátoru, což byla údajně úprava, která se dělala, když se instaloval karburátor z ČZ 175.
Avšak jméno předchozího majitele žádnému závodnímu nasazení nenapovídá, resp. není to žádné známé jméno, tedy motocykl půjde pravděpodobně do zcela původního stavu cestovního motocyklu.
Uvidíme co přinese čas.

05/2017
Profesionální renovace dokončena. Dopadlo to lépe než jsem čekal. Pánové ve Veterán klubu v Banské Bystrici předvedli neskutečnou práci a výsledek je nad moje očekávání. Je to nesmírně krásný motocykl.

BedazBrd
BedazBrd napsal 27.04.16 v 17:45 10b.

Posílám body.

BedazBrd
BedazBrd napsal 27.04.16 v 17:41

Gratuluji k Manetovi, udělal jsi kus pěkné práce. Já dokončuji montáž a začnu s oživováním a s přihláškou na veter. čísla.Jasných 10b.

pelito
pelito napsal 27.03.16 v 20:38 10b.

ahoj, krásnej kousek, taky na jednom pracuju.

pp377
pp377 napsal 27.03.16 v 19:43 10b.

Vypadá, že to máš s papírama. Super počinek.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 25.03.16 v 11:50 10b.

Dobrá investice.Mrkni na profil bedazbrd taky na něm maká a dlouho o něm snil.