MZ ETZ 150 (1991)

Vlastník JOslejsek
Vloženo 16.3.2016
Aktualizováno 16.3.2016

Prostě první motorka nemohl jsem sehnat 125, ale hold jsem riskoval se 150. Předtím jsem měl pincka atd..

Yuki SM 125: Cena, značka a výkon. Pro bylo jen vzhled motard.

První dojmy - První dojem proti 4t 125ccm tak to prostě jelo. Sice jsem řídil NSR 125, ale na MZ to jelo a brzdilo proste motocykl na naučení dobré.

Zezačátku jsem hned MZ rozebral a pošteloval, nalakoval. Kupoval jsem ji tehdy za 10 myslím. Prvním rokem jsem ji ani moc neužil, protože jsem ji kupoval ke konci sezóny. Následně při projížďce někdy v zimě, kdy nebyl sníh jsem u ní zadřel kliku. No co nebyla sezóna tak jsem ji přes zimu celou rozebral vyměnil půlku motoru, vyvážil kliku, poladil kanály, snížil hlavu... atd.. Sezóna tehdy začala koncem března. První dojmy z opravené a upravené verze prostě nádhera. Na tak malej objem to jelo. Šla do otáček prostě paráda. Vyměnil jsem pneu a už jsem jezdil. Zažil jsem sraz v Hořicích (hledání přívěr).
S motorkou jsem výhradně jezdil silnici, ale i menší terének a tam sem tam upadlo sedlo a podobné šílenosti. Kupodivu jsem se na ni nikdy nevymázl.
Co se týče cestování tak opravdu max 100km. Chod motoru byl v pohodě cestovní rychlost, která byla příjemná asi kolem 90. V teplém létě se musela trošku hlídat teplota.