Honda SCV 100 Lead (2005)

Vlastník berry78
Vloženo 11.3.2016
Aktualizováno 4.9.2017

Potřeboval sem do garáže něco radikálního a nekompromisního .. po dlouhém vybírání padla volba na Hondu SCV-100 LEAD

První dojmy - Na 100ccm to jede hezky ... 50km/h je tam hned ..maximálku musím ještě vyzkoušet .. doufám že těch slibovaných 80Km/h udělá.

Doplňky na motorce - palubní voltmetr , vyhřívané hefty , alarm na DO, varovné blinkry, USB zásuvku a nosič s kufrem .

Nevím kam na tom budu jezdit ani jak moc .. ale chtěl sem prostě vyzkoušet jaké pocity zažívají Italové když nasadí kokosa brnknou o startér a jedou pro rohlíky .. Na skútru bude nějaká práce protože jsem zvyklý na to mít všechny stoje v naprostém pořádku. Fotky a zkušenosti ještě doplním .
Edit : .. Trochu sem se v tom pošťoural .. Vyměnil jsem ložiska v krku řízení a v předním kole, olej v motoru i převodovce . silentbloky mezi motorem a rámem , svíčku , vzduchový filtr , řemen , válečky jsem dal 9,5g místo 10g... V létě se chystáme do Triglavu na naši první scooter expedici . Tak snad bude fungovat dobře . Maximálku mám někde těsně před 80km/h spotřeba při jídě na plný plyn 3,5 litru .. což je víc než sem čekal .. hlavně s ohledem na 6-ti litrovou nádrž . Ovladatelnost je dobrá , co mi trochu vadí je že vlivem malých kol skůtr nemá žádný gyroskopický efekt .. tak se v zatáčkách není o co opřít a proti motorce mi připadá velmi nestabilní ... kamarád kterému jsem LEADa půjčil z toho měl šok a jízdu zhodnotil že měl pocit že nejede na skůtru ale na skateboardu :o))) Jinak po městě je LEAD dostatečně svižný - do 30km/h má stejné zrychlení jako kamarádovo Beverly 200 které má 20hp .. 50km/h je tam hned ... pak již to jde pomaleji ... 65 km/h jedu na půl plynu ... 75 když ho rvu plnej .. takže nad 70 se nevyplatí chodit . Překvapivě je skůtr schopen držet rychlost i v celkem velkých kopcích .

matti
matti napsal 05.03.17 v 08:45

Taky jsem jí měl a byla nenáročná se spotřebou 3-3.5litrů.Max 80km/h a z kopce nad 90km/h.

dětmar
dětmar napsal 01.04.16 v 23:02 10b.

taky jsem si tenhle skůtřík na podzim pořídil, zatím slouží PERFEKTNĚ, jenže s jídlem roste chuť tak pokukuji po pcx 125

callowsick
callowsick napsal 23.03.16 v 12:04 10b.

jeden týpek ze Slovenska na tom jel "pro rohlíky" na sraz do Portugalskýho Fara

Maartecz
Maartecz napsal 17.03.16 v 20:51 10b.

dope42
dope42 napsal 11.03.16 v 23:19 10b.

Myslím že budeš spokojen, v létě je to fakt pohoda