ČZ 125 (1946)

Vlastník snovotny
Vloženo 5.3.2016
Aktualizováno 5.3.2016

Motorku mám po svém pradědovi, který na ní jako pošťák drandil. Nyní k jejím 70. narozeninám jsem se rozhodl ji dát dohromady.

První dojmy - Nádherný vzpomínky na první motocyklové kilometry, když mi bylo 10 roků.

Rozhodl jsem se ji pouze rozebrat do šroubku, nechat repasovat magneto, udělat střeva motoru, motorku šroubek po šroubku pouze vyčistit a nakonzervovat voskem.
Sice mne rodina a můj sen z mládí stále nahlodává ji renovovat do leštěnky, ale statečně odolávám :o)
Čeká mne sehnat pár věcí, které nejsou originál (sedlo, zadní světlo, držák zadní spz) a pár technických věcí (prasklý krk přední vidlice, prasklý držák stojanu,...).
Jinak motorka je na papírech. Na dopravním inspektorátu se podařilo v archivu najít původní složku, takže mne čeká jen dodatečné dědictví a udělat si papíry:o)
Uvítám jakékoliv rady a hlavně kontakt na motoráře a někoho kdo je schopen zavařit litinu.

GHM
GHM napsal 08.11.21 v 21:02 10b.

krasna 98 cka. Skus chlapika z P Malesice. Mne zvaral blok na 125T a na 1 cku.

yohny
yohny napsal 15.03.16 v 11:44 10b.

nadherná rozhodně ji zachovej jak pišeš v takovemto stavu, maš ji skoro komletní chibý ti jenom detajli jde vydět že sy jí někdo vážil ! rozhodně pokud máš puvodní tp jako knížku a komlet hystoryji a dnes by ti aji mohli nechat puvodní spz tak vcelku rarita, určitě musiš být štastným majitelem toto motocyklu z vyrobených zhruba 7 703 ks. rozhodně bych ti doporučil knihu od pana Marčika která je vyborně napsaná myslim sy že by ti hodbě pomohla protože tam jsou věcy které moc často nenajdeš

snovotny
snovotny napsal 13.03.16 v 18:07

Pánové díky hlavně za návod to přepsat bez dodatečného dědictví. Měl jsem nervózu jak budu přesvědčovat 4 dědice. 2 ok, ale u těch dvou zbylých bych čekal problémy a když ne, tak určitě finanční vyrovnání. Jestli tohle vyjde bude to bombice.

Kubeja
Kubeja napsal 12.03.16 v 19:43 10b.

Krásná patina. Byla by veliká škoda tenhle starý lak opískovat a zmrvit to novodobým lesklým akrylátem

spike-cz
spike-cz napsal 12.03.16 v 18:21 10b.

Strakonice do toho...
krásná