Jawa 350/639 (1991)

Vlastník romla411
Vloženo 5.2.2016
Aktualizováno 26.5.2022

Vloženo: 30.06.2017, Uskutečněno: 30.06.2017, Stav tachometru: 57000 km, Zhlédnuto: 52x

Na mechanickém tachometru se mi přestaly načítat kilometry. Beztak se načítaly, jak chtěly. Kilometry se ukazují stále. Než bych dával budík na repas, pořídil jsem si digitální tachometr určený na motorky. Zvolil jsem od firmy SIGMA tip MC10 (MOTOCYCLE). Princip fungování je stejný jako na kole. Pročítal jsem si recenze, jak ho uchytit na Jawu, někdo si dělal speciální držák, já jsem to vyřešil velmi jednoduše. Samotný tachometr jsme umístil na levou stranu, natáhl jsem drát, upevnil snímač a nasadil magnet.
Mezi magnetem a snímačem má být mezera max 5mm.
Snímač jsem upevnil AC páskou a tenkým drátem, který tam musí být místo AC pásku, protože mezi vidlí a kotoučem je málo místa kvůli vybrání pro šroub na kotouči.
Magnet jsem dal do šroubku no a světe div se, vše funguje jak má
+ rychlá montáž, přesné měření, denní nájezd a čas, vše se dá nastavit,CENA 500 Kč
- nedrží na pevno a dá se ukrást.

Vřele všem doporučuji. Takže má spotřeba není dle starého tachometru 5,5l/100km ale 4,2l/100km

• Jawa sraz Králíky 2023

Letos opět Jawa sraz na Dolní Moravě. Náramně jsem si to užil a za víkend najel kolem 600 km. Opět jsem si potvrdil, že mě to na tom verglu nesmírně baví a z domu v žádném případě nepůjde! :-DD

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 01.09.2023
  • Nehoda na Jawa srazu

Při zpáteční ceste z vyjížďky mi na horizontu na cestě III třídy v zatáčce ustřelilo přední kolo. Jawa se klouzala dalších 5 metrů do příkopy, kde se převrátila. Jezdím s trhacím Airbagem od firmy Bering, který se nafo

Typ: Havárie
    Vloženo: 12.01.2023
    Uskutečněno: 16.07.2022
  • Jawa sraz Králíky

Loni (2022 jsem se vydal na malý Jawa sraz do Orlických hor, prozkoumat bunkry. V roce 2021 jsem nedojel, bo jsem srab a spláchl mě déšť . Loni jsem dojel a bylo to super. Na Jawě mě cestování moc baví a mohu potvrdit,

Typ: Sraz
    Vloženo: 12.01.2023