KTM EXC 250 F (2006)

Vlastník Melizoy
Vloženo 17.1.2016
Aktualizováno 9.1.2019

Lehká holka pro volný čas mimo cesty, to je to oč tu běží

Yamaha WR 250: cena, výkon, podvozek

První dojmy - Nejsem a nebudu závodník, pilující denně styl na trati. Na to už není čas... ale hledal jsem jako doplněk ke dvouválci ještě něco lehkého, s čím by se daly zkoušet hlavně výjezdy a těžké cesty, kde bych velkou zbytečně valchoval. Postupně jsem vyřazoval civilní lehké motorky až mi z toho vyšla druhá kačena v baráku. )

Doplňky na motorce - Akrapovič s dB killerem, chrániče chladičů, big bore kit 350 ccm

Hledal jsem něco nepříliš náročného na jezdce, ostré 450, velké dvoutakty a podobné masakry jsem zavrhl, to bych měl brzy vytahané pracky, nebo se pořád válel. 250 by mi asi stačila, ikdyž vážim metrák, ale nejsem žádný závodník, který utahá motorku na trati. Mám spíš rád dlouhé výlety krajinou a po horách, kde v tichosti projíždím s lehkým batohem a foťákem daleko od lidí, semtam si poskočím pro radost, a když se objevila možnost 350 s hodným průběhem a dobrým spodkem, šel jsem do ní. Kachnu jsem vybral, protože mám ještě jednu litrovou o 100 kg těžší se stejným podvozkem, se kterým jsem hodně spokojený, tak proč bych chodil do úplného neznáma ke konkurenci, když údržba je podobná. Právě se chystám na velký servis motoru, tak jsem zvědav, čeho se doměřím. Na počítadle ještě nebylo 300 mth, tak uvidíme, co bude třeba.

18.3.2016 - nulová vůle na sacích ventilech při kontrole vyvolala podezření, že sací ventily nebudou v kondici. Hlava šla tedy dolu, a bylo to jasné. Zaklepaná sedla na ventilech. Na prasknutí to ještě nebylo, ale proč provokovat osud. Šířka těsnící stopy má být na sání max. 1,5mm, byla už ca 2,5+. Nové ventily originální ventily vyšly na něco přes 2150 Kč, + gufera na vodní pumpu, na ventily, těsnění pod kebuli, O-kroužky na pumpu a vahadla dohromady včetně ventilů 3.250 Jinak rolny po vyprání a ložiska na vačce bez znatelné vůle, rozměry ventilových pružin hluboko v toleranci a stav rozvodového řetězu 5 zubů napínáku před koncem. Komprese naměřená 12,2 MPa. Myslim, že jsem připravený na sezónu :)

Franz77
Franz77 napsal 12.05.17 v 20:14 10b.

dobrááá , uvažuju nad ní, pro stejný způsob ježdění a stejnou váhu jasných 10b za tvojí kačenu