Norton Dominator 99 (1953)

Vlastník agoš.
Vloženo 2.1.2016
Aktualizováno 2.1.2016

Anglická klasika se kterou je hezké svezení a jak říká můj kamarád : "Nortonů není nikdy dost"

Motorka koupena od jiný prodejce - motocykl je dovezen z Belgie, je to model Dominator 7 500 ohv

První dojmy - Dojmy zatím žádné. Koupil jsem ji rozdělanou a údajně připravenou na seskládání s motorem a převodovkou po GO. Když jsem to ale doma podrobněji prohlédl, tak bylo jasné ,že se musí udělat vše znovu.

Jak už jsem popsal výše, tak po nějakém Nortonu jsem toužil už delší dobu a tento kousek jsem našel v inzerci na eurooltimeru. Motorka byla komplet rozebraná a údajně motor a převodovka po GO. Když jsem ale doma vše podrobně prohlédl, tak mi bylo hned jasné, že půjde znovu vše rozdělat a udělat pořádně. Moje představa o generální opravě je trochu jiná, než jak to dělají v některých dílnách v Anglii, Belgii a pod. Je to možno posoudit z některých fotek.
Taky samozřejmě některé díly chyběly, něco se muselo vyrobit znovu, např. blatníky ,kryt řetězu, držák baterie atd.
To ale k renovaci patří. Teď už to mám skoro vše poskládané a připasované, tak už zbývá nalakovat nové díly, udělat elektriku, olejové rozvody a může se začít s oživováním.
Těším se na zvuk motoru, který je opravdu nádherný a doufám, že se neobjeví nějaké závažné problémy.
Jak bude vše komplet,tak opět něco nafotím a taky už doufám napíšu zážitky s první jízdy.
Jinak Hondička už je prodaná a doufám, že bude dělat radost novému majiteli.
Přeji vám všem motorkářům v tomto roce hlavně zdraví, pohodu a spoustu krásných zážitků na svých strojích a bez nehod.

Petr7474
Petr7474 napsal 22.07.22 v 18:33 10b.

krásná práce

Dřík
Dřík napsal 09.02.16 v 22:07

Jako vždy...pěkná práce chlape! Někde se musíme potkat, páč ten dvouhrnek chcu slyšet!

Freeman
Freeman napsal 03.01.16 v 12:25 10b.

Tak to je klasika
Z fotek je patrne, s jakou peci a umem jsi se do vseho pustil. Kdyz ma clovek nejen moznost, ale je i sikovny, neco takoveho zrenovovat a dat zase dohromady, ma pak ke stroji uplne jiny "vztah", nez je tomu jen v pripade "kup a jezdi".
Tak preji at se dilo podari a ozivovani dopadne na jednicku

mr7
mr7 napsal 03.01.16 v 10:55 10b.

parádní mašina, ať se povede ji dodělat, bude to paráda

p.epanica
p.epanica napsal 02.01.16 v 21:24 10b.

Jde o pěkný stroj a mnoho práce kolem něj ...