Honda CB 750 (2004)

Vlastník Ventarola
Vloženo 26.10.2015
Aktualizováno 26.10.2015

Jednoduchá, blbuvdorná a uživatelsky přívětivá motorka, tolerující chyby začátečníka. Krásný zvuk řadového čtyřválce a tah už od nízkých otáček.

Motorka koupena od ze zahraničí

Honda VT 750C Shadow: Vyšší cena.

První dojmy - Byla to má první motorka. Takže obrovský respekt při první jízdě. Bylo to vzájemné oťukávání. Motorka krásně táhne odspodu. Není třeba ji hnát do vysokých otáček. Světlomet je ale bludička.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil lidem tak do 180-185 cm výšky. Je hodná i na začínající motorkáře. Je spolehlivá, když do ní lejete benzín. Několikrát jsem zjistil, že bez benzínu to fakt nejede.

Doplňky na motorce - Plexi štít, aby nefoukalo. Vyhřívané rukojeti (doporučuji na každou motorku). Kompletní osvětlení v LED.

S motorkou jsem byl nadmíru spokojený. Velmi příjemná, žádná divočina, i když 200 km/hodinu jsem z ní taky dokázal vymáčknout. S plnou nádrží váží 230 kg a dobře se ovládá. Krásný zvuk řadového čtyřválce a jak táhne už odspodu. Chyběl mi 6. rychlostní stupeň. Absolutně bezporuchová. Přetrhl jsem jen lanko od tachometru. Starty po větší odmlce (měsíc) jsou delší, má klasické karburátory, takže chvíli trvá, než natáhne benzín, ale pak už je to bez problémů. Přední světlomet moc nesvítí, takže jsem vyměnil původní žárovku za LED a to už je mazec. Malá spotřeba, dokázal jsem jezdit i pod 5 litrů na 100 km. Na dálnici plně naložená cca 6,5 litrů na 100 km. Na nádrž se dá ujet cca 400 km. Motorka zvládne polní cesty, ale jinak bych ji do terénu moc neposílal. Motorka je vhodná do města, protože je menší, je obratná a město se dá projet bez nutnosti častého řazení. Je vhodná na silnici i na delší cesty. Byl jsem na ní v Chorvatsku cca 1050 km na jeden zátah a motorka bez problému. Já jsem byl osezený a bolela mě kolena z neustále pokrčených nohou. Proto bych motorku nedoporučil pro lidi od 185 výše. To byl důvod, proč jsem motorku nakonec prodal. Byla mi zkrátka pri mých 194 cm výšky malá. Ale vzpomínám na ni s láskou dodnes.