Suzuki AN 400 Burgman (2003)

Vlastník Alf-onsius
Vloženo 18.10.2015
Aktualizováno 18.10.2015

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 1 záznamů

Alf-onsius
Alf-onsius napsal 12.06.17 v 19:26

Po dvou letech další zkušenosti: Burgoš dostal jméno Dědek. Za chvíli bude jasné proč. Koupil jsem ho od kamaráda za půl darma s tím, že už má nejlepší léta za sebou a že motor trochu žere olej. Byla to pravda. Avšak pravidelná kontrola a občasné dolévání oleje se pro mě stalo samozřejmostí. Leč,... Jak šel čas, výlety v jedné stopě mě bavily čím dál, tím víc. Přímo úměrně s narůstajícím počtem kilometrů na tachometru se zvyšovala i četnost olejového dolévání. Jak uvádím výš, za první léto jsem najel 7 000 km. Na konci sezóny jsem už doléval na jednu nádrž (necelých 300km) skoro dvě deci oleje!!! Ke konci léta se se mnou konečně po dlouhém přemlouvání svezla taky moje paní. (dostal jsem batůžek) Nejdřív se bránila zuby, nehty, ale děti ji přemluvily. Jeden výlet, druhý,... "Hele, táto, to bych si taky měla pořídit pořádnou bundu, když jezdím s Tebou,..." A když si koupila za 6 litrů pěknou ACERBISku, řekl jsem si: "Že by???" A začal kout železo, dokud bylo žhavé. Hele, mámo, když už jezdíme ve dvou, není to čtyřkilo málo??? Ukázal jsem jí vybraný inzerát na B 650 a bál se odpovědi. Čekal jsem obvyklý příval slov, kterými manželky častují své muže po předložení podobného návrhu. Chvíli však bylo ticho a z její hlavy bylo slyšet jen tiché pochrupování. Potom to cinklo a paní pronesla důležitou větu: " Už pár let jsme nebyli na dovolené, staráš se o nemocnou maminku, já myslím, že si to zaslouží... (Teď nevím, jestli řekla zasloužíš, nebo zasloužíme.) V každém případě za 10 dnů stála Karkulka v garáži. Loni jsme najeli 12 500 Km! Skvělá záležitost!!! Teď se nabízí otázka: " Co Dědek?" Chudák, odstavený na slepou kolej, pavouci si budou dělat na řídítkách své sítě,... Taky mě to napadIo. Ale co s ním? Prodat? Blbost! Nedostal bych za něj ani půlku, co jsem dal. Do šrotu? Ty vole, copak jsem cvok? Motorku, která mě k téhle vášni přivedla? Blbost. Mám na čem jezdit, Dědek půjde do lázní! A taky jo! Strávil tam skoro půl roku, protože jsem panu profesorovi (Hamouz Kladno) řekl, že mám na čem jezdit, že na opravu nepospíchám. Dneska je už Dědek z lázní doma. Přestal chlastat, oleje už se ani nedotkne a šlape jako hodinky. Jezdím na něm do práce a na drobné pojížď ky po okolí. (Nákupy, pro pivo a tak...) Když nás navštíví vysokoškolsky studující syn, vyrážíme na výlety ve třech. Já s batůžkem na Karkulce a synátor na Dědkovi.