Yamaha XT 660 Z Tenere (2012)

Vlastník firedawe
Vloženo 18.9.2015
Aktualizováno 15.6.2016

Po dvou letech na Banďourovi návrat k Tenerce.

Motorka koupena od ulmin (Ohnišov)

První dojmy - Vysoká, pohodlná, krásná, prostě jsem ji chtěl zas! Po Banditovi je to zase skok, výkon není nijak zákeřný, ta motorka je taková hodná, ale funguje. Určitě se bude upravovat podle mých potřeb.

Motorku bych doporučil pro - Určitě každému, kdo chce cestovat a přitom se nevázat jen na kvalitní asfaltové cesty, někomu, kdo chce hodně líbivý enduro, fakt se mě strašně líbí. Spíš postavám vyššího vzrůstu, i když i menší jedinci si ji užijou, jen musí počítat při zastavování s několika faktory. 14.6. 2016 Dneska holka změnila majitele. Poslal jsem jidělat radost dalšímu majiteli, tak je na Šumavě. Bylo to zase krátký soužití, ale něco jsme spolu projeli, ukázala se jako velmi spolehlivá mašina. Ale potřebuju zas něco trošku silnějšího a hlavně něco, na čem budu moct zas pracovat :-D

Doplňky na motorce - Od púvodního majitele jsou na Tenerce hliníkový kufry ALU milánek ( mě se líbí, vypadají dobře a navíc jsou prověřené cestováním), padáky, plech pod motor, ale určitě dost věcí postupně doplním.

Dalšími doplňky se stalo přešité vyšší sedlo, titanový laďák Remus (úspora váhy téměř 5kg), vyšší přední blatník, zvýšení řidítek 3,5cm (samodomo), blástry TT, eště něco přibude...

Chtěl jsem zas Tenerku, protože jsem ji měl a stýskalo se mě po ní Neplánuju na ní jízdu ve dvou a na mě to bude stačit. Výkon motoru rozhodně neohromí, ale je čitelný, takže vhodný i pro začátečníky. Sice to není nějaký Rambo, ale svou práci odvede spolehlivě a za málo, a to se na cestování cení, no ne? Brzdy jsou myslím v pohodě, podvozek na naše silnice super a pokud člověk nevlítne na ostrou motokrosovou trať, tak krásně žehlí nerovnosti, pobere dost. Líbí se mě servisní interval.
Nejlíp ji bude na silnicích nižších tříd, polních cestách, na Balkáně, v Asii, prostě tam kde nemaj super asfalt a občas chybí úplně. Prostě skvělá a hezká motorka pro cestování v klidném tempu motocestou necestou ( doufám, že se nebudou Egon s Pavlem Liškou zlobit, že jsem si vypůjčil jejich slogan ). Na dálnici to taky zvládne, ale nebude nadlouho v levým pruhu.

Momentálně probíhá lehká celková faceliftová a údržbová kůra. Stav k 9.11.2015

A stav 13.11. 2015 ve večerních hodinách

Drakis
Drakis napsal 11.02.16 v 10:19 10b.

Vůbec se Ti nedivím mněl jsem již dvě Tenerk 2008 a 2012 a protože jsem blbej tak jsem se nechal zviklat manželkou a koupil nového Vstromka a teť již opět vybírám Tenere.
Takže chápu a chválím.

firedawe
firedawe napsal 30.12.15 v 17:27

Cesta kostí už mě napadla, když to vyjde, chtěl bych 2017 do Magadanu, ale sám nejedu, takže musím sehnat parťáka. Ale dík Čoky.

bisop
bisop napsal 30.12.15 v 14:03 10b.

Ty to nějak střídáš , ale chválím , ted jen vyrazit na cestu kostí nebo na Ural tam jí bude nejlíp

ziki.xt
ziki.xt napsal 19.12.15 v 23:13

Jasných 10b. Je to palba.

Radus88
Radus88 napsal 12.12.15 v 13:42 10b.

paráda