Honda CBF 500 (2006)

Vlastník Robinn
Vloženo 18.9.2015
Aktualizováno 24.4.2021

Ideální půllitr jak pro začátečníky tak i pro pokročilé jezdce. S rozumnou spotřebou ,pohodlím a výkonem. I na vetší cestovaní je vhodná

Yamaha FZ6 Fazer: Uvědomil jsem jsi že 72Kw neni už sranda . Mám velký respekt z velkých výkonů.
Honda CBF 600N: Zvažoval jsem tuto šesti stovku ale nebyl dostatek financí . a čtyři válce taky pořád papaj:D
BMW F 650 GS: Krasný enduro ale pořád se drží při ceně .

První dojmy - Je to už 500 ccm a ne 125 ccm tak že vyšší tah ,hezčí zvuk , desing který nutí člověka na tuto mašinu prostě podívat .Tato motorka má spoustu praktických věcí a vychytávek co majitele motorky hodně potěší ,ale to vše napíšu(ostatní níže)

Motorku bych doporučil pro - začátečník i pokročilý vhodné i pro holky já jí mám konkrétně asi po 25 leté ženě :D

Doplňky na motorce - Ochrané plexi, škrtič na 25KW, kufr 37L od Shad a do budoucna padací rám ,žarovka blue vision a nějaké ty vzhledové úpravy

Honda je vyhlášena kvalitou a spolehlivostí proto ta Honda. Šel jsem do typu CBF proto že byla Desigová velice hezká a rozměrově i mi vyhovovala i když já mám na výšku 195 cm . Jinak tato motorka má základy od CB 600 F Hornet ,z Horneta pak byla slabší verze CB 500 a po roce tušim 2002 přišla verze CBF 600 a opět šlabší verze CBF 500(myslím jsi že to tak asi bude).Mám na ní najeto zatím 1000km a jsem velice spokojen.Trošku technicky řadový 2 válec 499ccm s rozvodem DOHC při 9500ot/min je výkon 43KW (konkrétně já podle starého zákona 8500ot/min 25KW jsem vlastník ŘP A2) jízdní vlastnosti jsou úžasné obě kotoučové brzdy se systémem ABS , 6 kvaltu, i při omezeném výkonu to jde úžasně za plynem. Stabilní a hodně pohodlná hodně velké plus dávám kaslíku pod sedačkou spolujezdce.(vejde se tam toho hodně :D ) jiank přidané plexi což se hodně hodí a další serepetiček jsou výstražné blinkry .Co se týče spotřeby s 5ti nádrží jsem se přes 5L na 100km dostal jen jednou tak že dosti ekonomické do 5L na 100km je pro mě hodně slušné na půllitr.

S přátelským pozdravem Robinn

Jawabetta
Jawabetta napsal 18.09.15 v 16:19 10b.

To je strojek! Tak hlavně opatrně!

Millton
Millton napsal 18.09.15 v 13:24 10b.

Krásnej stroj, jsem fanda cruiserů a "čoprů", ale do CB / CBF bych šel s radostí taky, pěkná recenze, deset bodů :) A hodně radostných a bezpečných kilometrů