Jawa 350/354 Kývačka (1962)

Vlastník Marchelo3
Vloženo 21.8.2015
Aktualizováno 10.9.2016

jawa 350/354 kejvačka po renovaci.

První dojmy - První dojmy?Na ty už nepamatuji jelikož byly asi před 22 lety ale ty současné byly kupodivu dobré.Motorka celkem jede dokonce i brzdí což jsem dřív neznal řízení příjemný no prostě jí rád sedlám.

Motorku bych doporučil pro - No předsi všem co maj rádi starý stroje jako jsou právě Jawy

Tak asi po 19 letech jsem se rozhodl si pořídit zase Jawu původně to měla být 250 panelka na kterou jsem měl dobrý vzpomínky,ale nakonec jsem se rozhodl pro 350ku.Po týdnech shánění a inzerování se ozval pán pár km ode mne s nabídkou dvou rozebraných 350tek s dokladama psanýma čert ví na koho a kdo ví jestli platnýma.Takže po týdnu shánění informací jsem ty dva šroty nakonec koupil majitele dohledal a zdárně provedl přepis jedné motorky druhá se bohužel přepsat nepodařila.
No a jelikož původniho na Jawce nebylo nic krom rámu a motoru začalo shánění dílů k danýmu ročníku a postupná kompletace spasovávání vyklepání svařování atd.nakonec vše opiskovat a lakovat a konečně kompletace na kterou jsem se už těšil.Motor samozřejmě po vybrusu a repasovanou klikou s původními ojničními ložisky.Práce na motoru mě ještě čeká jelikož jsem zjistil ,že mám převody poskládaný na styl panelky takže z 3ky na 4ku celkem nepříjemnej skok.Jinak celkovej dojem překvapivě dobrej měl sem obavy že to vůbec nepojede předsi jen mám už ňáký to kylo navíc a běžně sedlám Sportstra takže proti tomu je rozdíl velikej.
Cestovni rychlost se dá v poho tech 90km/h pak už je to vibrátor každopádně jsem rád že se to dotáhlo do konce i když to nebylo za darmo

jawa354
jawa354 napsal 18.11.16 v 18:36 9b.

pár chybiček tam je ale jinak super!

panela
panela napsal 12.09.16 v 16:08 9b.

Sice je na ní pár much, ale každou renovaci oceňuji, protože je za ní spousta práce. Dolakuj si konce zadního madla.

Endy
Endy napsal 23.03.16 v 09:31 10b.

Parádní renovace A jak je vidět z pozadí fotek, tohle není jediný zajímavý stroj ve Tvé garáži.

findejs1310
findejs1310 napsal 21.08.15 v 20:29

Máš šikovné ruce a srdce na pravém místě
můžu jen závidět a dát 10bodů

DejvGSR
DejvGSR napsal 21.08.15 v 07:01 10b.

Moc pěkná práce.