Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník dannyp01
Vloženo 10.8.2015
Aktualizováno 13.7.2017

Cestné enduro, najazdených 20 000km v Taliansku.
Biela farba, bez škrabancov alebo poškodenia.

Motorka koupena od MMMoto

První dojmy - Po simsone z pred 15tich rokoch paráda :) Na môj (znovu)začiatok jazdenia vhodná motorka. Na ceste veľmi pohodlná. Veľa miesta na navigáciu, 12V od výroby. Žiadne väčšie negatívum som zatiaľ nenašiel. Obťažuje ma, že musím stlačiť spojku a mať neutrál pri štarte.

Motorku bych doporučil pro - Pro páprdy jako já :) Žiadne stavanie na zadné, alebo 300km/h. Motorka pohodlná na naše rozbité cesty, s optimálnym obutím aj do terénu.

Doplňky na motorce - Chrániče rúk, hlavný stojan, zadný kufor Yamaha, bočné kufre Yamaha, vyhrievané rúčky.

Průměrná spotřeba - 4.70667 l/100km

Tenerku som si vybral na základe odporúčaní. Obyčajné XTčko je pre mňa príliš tvrdé. Motorku som kúpil pre dochádzanie do práce a občas jazdu v ľahkom teréne (poľné cesty). A tento účel mi dokonale plní.
Neviem porovnávať s inými. Mne vyhovuje pohodlný podvozok. Posed je na hranici pohodlnosti (so svojimi 180cm dočiahnem na zem tak akurát). Motorka je pri jazde do 110km/h veľmi pohodlná. Do 130km/h je cestovanie v pohode (jediné nepohodlie je ne kvôli vetru). Na dialnici som sa dostal nad 170km/h, ale to už sa mi zdá byť hazard.
Zrýchlenie je proti autu parádne (pripomínam, že začínam po 15r. jazdiť).,
Jazdím do práce a pre radosť keď je čas, takže do 300km týždenne. Zaťiaľ ma nič neprekvapilo. Občas zhasne pri brzdení motor, čo je vraj pre jednoválce normálne.
Ako som písal vyššie, následný štart s neutrálom a spojkou nieje úplne hladký. Ale to je o tréningu.

Motorka v júni 2017 predaná a nahradená Hondou Africa TWIN (nová tricolora, manual).

Keď zhodnotím dva roky a 23 000km s Tenerkou:
Na motorke som sa učil jazdiť. Šlo to pomerne dobre, získal som veľa skúseností, jazdil prevažne asfalt. Moje pokusy o jazdy po poľných cestách boli korunovane sklaman´m z vlastnej kondičky. Motorka super, ale nemám na to stráviť v ľahšom teréne viac ako pol hodinu. Napriek tomu to s Tenerkou boa zábava. Ako nedostatok (teraz v porovnaní s afrikou) môžem uviesť len prejav jednovalca. To je asi jediné čo mi napadne. Tenerka odvezie kamkoľvek (aj vo dvojici), svojou spoľahlivosťou je príkladná. Nikdy ma nenechala niekde. Predával som ju s ťažkým srdcom... Ak niekto zvažuje jej kúpu, môžem len odporučiť. Pozor na výšku. Ja mam 181cm a je to tak na hranici pohodlnosti. Menší jazdci môžu mať problém. Budem na ňu spomínať len v dobrom.

Dodo_
Dodo_ napsal 11.08.15 v 09:13 10b.

Ahoj, vitaj v klube

Štartovať netreba s neutrálom a spojkovaním súčastne, stačí jedno, alebo druhé, mám rovnakú moto
Pri brzdení mi za dva roky sezóny nezdochla ani raz (teda ak si nezabrzdil so zaradenou päťkou na 20kmh )

Prajem veľa km bez nehody, užívaj